eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Skandal po wyroku za zabójstwo. Jest dochodzenie ws. zachowania skazanego na dożywocie

REKLAMA
zdjecie 9167
zdjecie 9167
REKLAMA
Posłuchaj

Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie skandalu, do jakiego doszło w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce podczas ogłoszenia wyroku za zabójstwo na terenie ogródków działkowych. Postępowanie dotyczy znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych - sędziów i ławników.

20 kwietnia Sąd Okręgowy w Ostrołęce skazał Patryka R. na karę dożywotniego pozbawienia wolności za brutalne zabójstwo na terenie ogródków działkowych w Ostrołęce, do jakiego doszło we wrześniu 2024 r. Wyrok jest nieprawomocny. W trakcie wygłaszania przez sąd ustnych motywów wyroku, doszło do skandalicznych scen. Oskarżony Patryk R. zaczął wulgarnie komentować decyzję sądu, a gdy był wyprowadzany przez policję, pluł w kierunku składu orzekającego.

Prokurator będący na miejscu od razu zawnioskował o zabezpieczenie protokołu i przekazanie go do Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce.

Jest dochodzenie ws. znieważenia i naruszenia nietykalności sędziów i ławników

Jak ustaliliśmy, 12 maja w Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce wszczęte zostało dochodzenie w sprawie znieważenia funkcjonariuszy publicznych i naruszenia ich nietykalności cielesnej - chodzi oczywiście o sędziów Sądu Okręgowego w Ostrołęce oraz ławników w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

Prokuratura uzyskała już protokół z ogłoszenia wyroku. Śledczy chcą również zabezpieczyć nagranie.

- Obecnie przesłuchujemy świadków. Postępowanie jest w fazie in rem - przekazała nam prok. Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Kodeks karny wskazuje, że kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 9167
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
 24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×