Śledztwa smoleńskie przedłużone
fot. eOstroleka.pl Prokurator Renata Mazur, rzeczniczka praskiej prokuratury, potwierdziła, że podjęto już stosowne decyzje.
Pierwsze śledztwo dotyczące organizacji lotów z 7 kwietnia premiera Donalda Tuska i tragicznego lotu z 10 kwietnia już w zeszłym wyłączono z wojskowego śledztwa. Chodzi o odpowiedzialność instytucji państwowych: kancelarii prezydenta, premiera, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Obrony Narodowej.
W drugim postępowaniu śledczy badają wątek niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy BOR-u. W nim dotychczas zarzuty niedopełnienia obowiązków oraz poświadczenia nieprawdy usłyszał były wiceszef BOR gen. Paweł Bielawny.
Z kolei w zeszłym tygodniu o pół roku - do 10 października - przedłużono śledztwo prowadzone przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej.
[źródło: mypis.pl]
Zobacz również
Dlaczego Rosjanie umyli wrak tupolewa?
Naukowcy z UW chcą zbadać katastrofę smoleńską
W Brukseli o Smoleńsku: „Ta katastrofa coraz bardziej wygląda na zamach” [VIDEO]
Wywiad z Andrzejem Dudą: „Bezkarność winnych”
Jarosław Kaczyński: „Bronią się przed prawdą o Smoleńsku. To obrona wręcz łajdacka”
Jarosław Kaczyński: „Śledztwo smoleńskie trzeba zacząć od początku” [VIDEO]
Nasz wywiad z Jackiem Sasinem: „Pewnych kłamstw nie da się dłużej bronić”
J. Kaczyński na Marszu Pamięci: „Musimy o nich pamiętać, byli prawdziwą elitą Rzeczypospolitej” [VIDEO]
Antoni Macierewicz: Gen. Błasika nie było w kokpicie, tupolew nie uderzył w drzewo [VIDEO]
Macierewicz: „Donald Tusk nie może trwać w kłamstwie smoleńskim w nieskończoność” [VIDEO]
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
2 |
| 3 | 4 |
5 |
6 |
7 | 8 |
9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 |
16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 |
21 |
22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 |
27 |
28 | 29 | 30 |
| 31 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |





1
9
13