2018-11-27T19:36:23+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Słowami poezji o Kurpiach Zielonych [ZDJĘCIA, WYNIKI KONKURSU]

REKLAMA
zdjecie 7614
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

26 listopada w kadzidlańskiej bibliotece odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie poetyckim "Kurpie Zielone w literaturze".  Była to jego 26. edycja.

Pokrótce historię konkursu przypomniała zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce, Sabina Malinowska. Odwagi młodym adeptom pióra gratulował  poeta, dr Karol Samsel a także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.  Nadesłane utwory oceniała komisja w składzie: dr Karol Samsel, Sabina Malinowska, Anna Nadwodna.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 38 uczniów (w tym ze szkół podstawowych i gimnazjów - 32 oraz 6 licealistów), reprezentujących trzynaście szkół z sześciu gmin i Ostrołęki.  Wpłynęło w sumie  45 wierszy.

Komisja przyznała ogółem 13 nagród w dwóch kategoriach wiekowych; szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły średnie.

Kategoria szkoły podstawowe i gimnazja:

I   nagroda:  Stanisław Kuzia (***Mały szary człowiek w deszczu stoi) (Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku  , kl. III gimn.; opiekun: Ewa Wiśniewska);
I   nagroda: Klaudia Rostowska, (***Na Jastrząbce); (*** Za drewnianym domkiem); Kurpie  (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Baranowie, kl. IIIa gimn., opiekun: Alina Pragacz);
II  nagroda:  Alicja Kwiatkowska (***w gęstym lesie sosnowym) (Szkoła Podstawowa - Zespół Placówek Oświatowych w Kadzidle, kl. III gimn.; opiekun: Jolanta Markowska);
II  nagroda:  Katarzyna Żyra Wiosna w Czarni (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarni, kl. VIII; opiekun: Lucyna Deptuła);
III nagroda: Julia Butler Jezioro (Publiczna Szkoła Podstawowa w Zalesiu, kl. VII; opiekun: Dorota Domian);
III nagroda: Oliwia Pławska Kurpiowskie walory (Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu, kl. VIII; opiekun: Ilona Olszewska)
IV nagroda: Gabriela Pliszka Puszczo Zielona  (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarni, kl. III gimn.; opiekun: Lucyna Deptuła)
IV nagroda:  Anna Samsel Między dniem a nocą  (Szkoła Podstawowa - Zespół Placówek Oświatowych w Kadzidle, kl. III gimn; opiekun: Halina Prusaczyk).

Wyróżnienia:
Martyna Brzostek: Przecież jesteś; Bezkres; Kim jesteśmy? (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach, kl. VIII; opiekun: Agata Sochalska);
Patrycja Nowacka „Ziemia  Kurpiowska” (Szkoła Podstawowa w Przystani, kl. VIII; opiekun: Monika Zabielska);
Kinga Perzanowska:  Wyrazy wdzięczności; Kurpie (Szkoła Podstawowa w Dylewie, kl. VIII; opiekun: Bogumiła Michalak).

Kategoria szkoły średnie:
I   nagroda: Dżesika Weronika Szymczyk  Duchy Pogrzebane ; Kierunkowskaz=Kurpie (Zespół Szkół  nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, kl. I LO, opiekun: Marzena Krupa);
II   nagroda: Oliwia Żywica Cudowna kraina (Zespół Szkół Powiatowych im. Adama Bargielskiego w Myszyńcu,  kl. III LO; opiekun: Katarzyna Mierzejewska)

Wyróżnienia:  Mateusz Orzołek Świat Kurpiowszczyzny (Zespół Szkół Powiatowych im. Adama Bargielskiego w Myszyńcu, kl. III LO; opiekun: Katarzyna Mierzejewska).

Nagrodzone wiersze zostały opublikowane w pokonkursowym tomiku, który wszyscy laureaci otrzymali  podczas podsumowania konkursu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×