2014-01-31T23:37:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sołtysi i sołectwa z regionu siedlecko-ostrolęckiego powalczą o Laur Wawrzyna [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6778
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Europoseł Jarosław Kalinowski i poseł RP Krzysztof Borkowski zainaugurowali konkurs skierowany do sołectw z regionu siedlecko-ostrołęcekiego "O Wawrzyn" dla najbardziej aktywnego i bezpiecznego sołectwa. W uroczystej gali inaugurującej konkursu udział wziął m.in. wiceminister rolnictwa, Tadeusz Nalewajk.

Inauguracja konkursu skierowanego do sołectw w regionie siedlecko-ostrołęckiego odbyła się w piątek, 31 stycznia w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce. Wśród osób, które zaszczyciły swoją obecnością uroczystą galę inauguracyjną znaleźli się m.in. wiceminister rolnictwa, Tadeusz Nalewajk, europoseł Jarosław Kalinowski, poseł PSL z regionu siedlecko-ostrołęckiego Krzysztof Borkowski czy radni sejmiku województwa mazowieckiego Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak.

- Chcemy zauważyć i wyróżnić wszystkie dobre inicjatywy działające na naszym terenie na poziomie sołectw. Chcemy nagrodzić zarówno najlepszego i najaktywniejszego sołtysa w naszym regionie ale również najaktywniejsze i najbezpieczniejsze sołectwo. Bardzo często koncentrujemy się na sprawach trudnych i nierozwiązanych, a do porządku dziennego przechodzimy nad świetnymi rzeczami i inicjatywami, które powstają w naszym otoczeniu, dlatego uważam, że trzeba to zauważać i promować – powiedział nam europoseł Jarosław Kalinowski.

Konkurs zorganizowany jest dla sołectw i sołtysów z subregionu siedlecko-ostrołęckiego (powiat garwoliński, siedlecki, łosicki, miński, sokołowski, węgrowski, makowski, wyszkowski, ostrowski i ostrołęcki) w kategoriach:

„Wawrzyn dla najaktywniejszego sołtysa z subregionu siedlecko-ostrołęckiego”

„Wawrzyn dla najbardziej aktywnego i bezpiecznego sołectwa z subregionu siedlecko-ostrołęckiego”


W każdej kategorii przewidziana jest nagroda główna oraz co najmniej dwa wyróżnienia.

Oceną konkursu objęta jest działalność sołtysa i sołectw w okresie od 1 stycznia 2011 roku do 31 grudnia 2013 roku.

Warunkiem udziału w konkursach jest przesłanie lub osobiste dostarczenie organizatorowi wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: Biuro Poselskie Jarosława Kalinowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego oraz Biuro Poselskie Krzysztofa Borkowskiego Posła na Sejm RP, 08-110 Siedlce ul. 3-go Maja 28/108 lub e-mailem: krzysztof.w.borkowski@gmail.com lub eurobiuro.siedlce@kalinowski.pl , tel. fax. 25 644 34 13

Zgłoszenia do Konkursu może składać:
a) indywidualnie - sołtys, rada sołecka;
b) Starosta, Burmistrz, Wójt;
c) Rada Powiatu i Rada Gminy- radni tych organów – nie mniej niż 3 osoby;
d) Fundacje, Stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne działające na terenie sołectwa- nie mniej niż 3 osoby;
e) mieszkańcy sołectw – nie mniej niż 3 osoby;

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - sołectwo  

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - sołtys  

Organizatorem konkursu jest Jarosław Kalinowski Poseł do Parlamentu Europejskiego i Krzysztof Borkowski Poseł na Sejm RP oraz Metro Promotion Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Siedlcach.

Konkurs organizowany jest pod honorowy Patronatem Stanisława Kalemby Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×