eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Stanisław Kubeł odznaczony „Krzyżem Pro Mari Nostro”  [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2236
zdjecie 2236
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrolęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrolęce
REKLAMA
zdjecie 2236
Posłuchaj
Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki wziął udział w uroczystościach związanych z 97. rocznicą Zaślubin Polski z Morzem. Obchody rocznicowe odbyły się w piątek, 10 lutego w Pucku. Podczas uroczystości starosta Kubeł został odznaczony „Krzyżem Pro Mari Nostro”.

Uroczystości rocznicowe Zaślubin Polski z Morzem to wydarzenie o dużej randze historycznej. Obchodzone jest co roku 10 lutego w Pucku. Uczestniczą w nim od wielu lat przedstawiciele powiatu ostrołęckiego. Dokładnie 97 lat temu gen. Józef Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Morzem.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się na puckim rynku.  W uroczystości uczestniczyli licznie zebrani goście, wśród nich władze samorządowe z marszałkiem Mieczysławem Strukiem na czele, a także abp. Sławoj Leszek Głódź oraz przedstawiciele sił zbrojnych.

Podczas obchodów rocznicowych Starosta Ostrołęcki został odznaczony "Krzyżem Pro Mari Nostro" - jest to honorowe odznaczenie przyznawane przez Ligę Morską i Rzeczną.

Następnie uczestnicy przeszli do puckiej fary. Po uroczystej mszy świętej uczestnicy złożyli kwiaty pod słupkiem zaślubinowym stojącym niedaleko portu rybackiego. Na pamiątkę wydarzeń z 10 lutego 1920 roku do Zatoki Puckiej wrzucono wieniec z pokładu śmigłowca.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18  19  20 dk21
 22  23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×