zdjecie 8142
zdjecie 8142
2021-10-18T13:21:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Stanisław Szatanek na proteście przed sądem. Mówił o... zarzutach dla władz Ostrołęki [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
2
12
33

Podczas protestu przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce wiceprzewodniczący Stanisław Szatanek dość nieoczekiwanie zabrał głos w sprawie... zarzutów dla prezydenta i wiceprezydent Ostrołęki. Stwierdził, że prokuratura jest upolityczniona i nie zajęła się na przykład sprawą elektrowni Ostrołęka C. "Gołym okiem widać tutaj relatywizm moralny" - stwierdził polityk klubu radnych Ostrołęka dla Wszystkich.

Po proteście sędziów, głos zabrał przedstawiciel obywateli Bartosz Truszkowski, a następnie o możliwość wygłoszenia kilku słów poprosił Stanisław Szatanek, wiceprzewodniczący rady miasta. Dość nieoczekiwanie, odniósł się do... zarzutów, jakie ostrowska Prokuratura Rejonowa postawiła prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi i wiceprezydent Annie Gocłowskiej. Pisaliśmy o tym tutaj.

- W sytuacji, w której mamy upolitycznioną prokuraturę, która działa na zlecenie i tak naprawdę może każdemu postawić zarzut... Mogę przytoczyć przykład z miasta Ostrołęki. W ostatnim czasie usłyszeliśmy, że pan prezydent i pani wiceprezydent, dwóch dyrektorów szkół otrzymali zarzuty tylko dlatego, że w wyniku rezygnacji państwa dyrektorów z funkcji dyrektora, zażądali wypłacenia dodatku funkcyjnego. Ja stawiam publicznie pytanie, państwo osądźcie. Jeżeli ktoś nie pełni funkcji dyrektora, to ten dodatek funkcyjny się należy, czy też nie? Nawet dziecko wie, że jeżeli czegoś się nie wykonało, to zapłata się nie należy - mówił, dodając:

A czemu są winni ci dyrektorzy, którzy zostali powołani do pełnienia obowiązków? Dlaczego im się stawia zarzuty?

Wiceprzewodniczący Szatanek zwrócił również uwagę na kwestię budowy elektrowni Ostrołęka C. - Mamy w Ostrołęce taką sytuację, że budowana była elektrownia, następnie była burzona. Koszt tej całej operacji to 1,5 mld zł. Jakoś prokuratura nie zajęła się tą sprawą. Gołym okiem widać tutaj relatywizm moralny - stwierdził.

Szatanek dodał, że "Ostrołęka to nie sodoma, w Ostrołęce znajdzie się więcej niż 50 sprawiedliwych, uczciwych, przyzwoitych ludzi, którzy staną w obronie prawdy i przyzwoitości". - Wszelkie granice zostały przekroczone. Nie możemy dłużej milczeć - podkreślił.

W trakcie przemówienia Stanisława Szatanka, stojący obok sędziowie weszli do budynku sądu, nie czekając na zakończenie.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×