eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Stanisław Szatanek na proteście przed sądem. Mówił o... zarzutach dla władz Ostrołęki [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
REKLAMA

Podczas protestu przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce wiceprzewodniczący Stanisław Szatanek dość nieoczekiwanie zabrał głos w sprawie... zarzutów dla prezydenta i wiceprezydent Ostrołęki. Stwierdził, że prokuratura jest upolityczniona i nie zajęła się na przykład sprawą elektrowni Ostrołęka C. "Gołym okiem widać tutaj relatywizm moralny" - stwierdził polityk klubu radnych Ostrołęka dla Wszystkich.

Po proteście sędziów, głos zabrał przedstawiciel obywateli Bartosz Truszkowski, a następnie o możliwość wygłoszenia kilku słów poprosił Stanisław Szatanek, wiceprzewodniczący rady miasta. Dość nieoczekiwanie, odniósł się do... zarzutów, jakie ostrowska Prokuratura Rejonowa postawiła prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi i wiceprezydent Annie Gocłowskiej. Pisaliśmy o tym tutaj.

- W sytuacji, w której mamy upolitycznioną prokuraturę, która działa na zlecenie i tak naprawdę może każdemu postawić zarzut... Mogę przytoczyć przykład z miasta Ostrołęki. W ostatnim czasie usłyszeliśmy, że pan prezydent i pani wiceprezydent, dwóch dyrektorów szkół otrzymali zarzuty tylko dlatego, że w wyniku rezygnacji państwa dyrektorów z funkcji dyrektora, zażądali wypłacenia dodatku funkcyjnego. Ja stawiam publicznie pytanie, państwo osądźcie. Jeżeli ktoś nie pełni funkcji dyrektora, to ten dodatek funkcyjny się należy, czy też nie? Nawet dziecko wie, że jeżeli czegoś się nie wykonało, to zapłata się nie należy - mówił, dodając:

A czemu są winni ci dyrektorzy, którzy zostali powołani do pełnienia obowiązków? Dlaczego im się stawia zarzuty?

Wiceprzewodniczący Szatanek zwrócił również uwagę na kwestię budowy elektrowni Ostrołęka C. - Mamy w Ostrołęce taką sytuację, że budowana była elektrownia, następnie była burzona. Koszt tej całej operacji to 1,5 mld zł. Jakoś prokuratura nie zajęła się tą sprawą. Gołym okiem widać tutaj relatywizm moralny - stwierdził.

Szatanek dodał, że "Ostrołęka to nie sodoma, w Ostrołęce znajdzie się więcej niż 50 sprawiedliwych, uczciwych, przyzwoitych ludzi, którzy staną w obronie prawdy i przyzwoitości". - Wszelkie granice zostały przekroczone. Nie możemy dłużej milczeć - podkreślił.

W trakcie przemówienia Stanisława Szatanka, stojący obok sędziowie weszli do budynku sądu, nie czekając na zakończenie.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×