2018-10-05T14:32:07+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Zalasiu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Łysych
0
0
0

Po raz drugi już uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zalasiu przystąpili do uczczenia Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą angażuje się wiele szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają sobie i innym, iż znajomość  tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Przygotowania do tego wydarzenia szkoła rozpoczęła już w poniedziałek, 24 września. Uczniowie na lekcjach aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, korzystając z ćwiczeń interaktywnych znajdujących się na portalach matematycznych, odświeżali sobie wiedzę używając Kart Grabowskiego, kolorowali Tabliczkowe Obrazki, pracowali w grupach nad rozwiązaniem Tabliczkowych Zagadek i Rebusów. Dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły mogli przeczytać rymowanki i wierszyki ułatwiające zapamiętanie trudniejszych przykładów z tabliczki mnożenia.

Akcję rozpoczęto od testu dla kandydatów na egzaminatorów. Koordynatorzy akcji: mgr Marzena Pliszka i mgr Bożena Kaczmarczyk wyłoniły Komisję Egzaminacyjną w składzie: Urszula Filipkowska, Kamila Nietupska, Jakub Kubrak, Szymon Małż. Egzaminatorzy sprawdzali ,,tabliczkową wiedzę” wśród uczniów.  Każdy miał szanse spróbować swoich sił odpowiadając Komisji Egzaminacyjnej na pięć przykładów z tabliczki mnożenia. Osoba która pomyślnie zdała egzamin otrzymała specjalny certyfikat  ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia’’.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń