2012-09-19T16:11:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

To nie jest ciało Anny Walentynowicz: „Dokonano strasznego fałszerstwa i muszą być wyciągnięte konsekwencje”

REKLAMA
Śp. Anna Walentynowicz

W trumnie, w której miała być pochowana śp. Anna Walentynowicz, znajdowało się ciało innej osoby - poinformował portal Niezależna.pl. Jak podaje z kolei Radio Maryja, syn tragicznie zmarłej - Janusz Walentynowicz - w oświadczeniu przekazał, że na stole sekcyjnym we Wrocławiu nie znajdowało się ciało jego mamy.

Ciało, które zostało wyjęte z grobu, a które znajduje się na stole sekcyjnym, nie jest ciałem mojej mamy, śp. Anny Walentynowicz, które rozpoznałem w Moskwie - napisał w oświadczeniu Janusz Walentynowicz, syn tragicznie zmarłej. Potwierdził to również jej wnuk, oraz mec. Stefan Hambura.

Cała sprawa powinna zostać wyjaśniona akcentował poseł Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. Katastrofy Smoleńskiej.

- Dokonano strasznego fałszerstwa i muszą być wyciągnięte konsekwencje. Przede wszystkim trzeba wyrazić olbrzymie współczucie i podziw dla rodziny, dla wszystkich najbliższych, którzy tak wiele przecierpieli. I  teraz narażeni byli w ostatnich dniach na poniewierkę; za to odpowiadają prokuratorzy, premier i ci, którzy ukrywali dowody przebiegu wydarzeń - powiedział Antoni Macierewicz.

Poseł dodał, że z urzędu powinny zostać ekshumowane ciała ofiar katastrofy, które nie zostały poddane sekcji.

Pułkownik Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej, nie chciał komentować oświadczenia najbliższych Anny Walentynowicz. W rozmowie z Niezależną.pl przyznał tylko, że nadal będą prowadzone badania pozwalające ustalić kim były osoba, której ciało ekshumowano w Gdańsku.

Dotychczas ekshumowano pięć ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. We wtorek prokuratorzy zapowiedzieli kolejne cztery ekshumacje z powodu uzasadnionych podejrzeń, iż doszło do pomylenia ciał.

Dwa następne wnioski, dotyczące ekshumacji Stefana Melaka i Tomasza Merty, są już złożone w prokuraturze.

Wypowiedź Janusza Walentynowicza:


Wypowiedź Stefana Hambury:


Wypowiedź Antoniego Macierewicza:[źródło: Radio Maryja / Niezależna.pl / wPolityce.pl]

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń