2020-03-15T11:27:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

TVP 3 Białystok o ewakuacji szpitala w Łomży: Pacjenci byli przewożeni też do Ostrołęki

REKLAMA
zdjecie 142
REKLAMA
1
0
3

Szpital w Łomży będzie jedynym w województwie podlaskim jednoimiennym szpitalem zakaźnym, do którego będą trafiać wyłącznie pacjenci z podejrzeniem koronawirusa. W związku z tym nastąpiła ewakuacja szpitala i - jak informuje TVP 3 Białystok - pacjentów przewożono m.in. do Ostrołęki.

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję, by 19 placówek medycznych, w tym szpital w Łomży, przekształcić w szpitale zakaźne. Te placówki będą zajmować się tylko osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. W związku z tym nastąpiła potrzeba ewakuacji wszystkich pacjentów z łomżyńskiego szpitala.

Jak informuje TVP 3 Białystok, pacjenci z Łomży byli przewożeni do szpitali w Zambrowie, Kolnie i Ostrołęce. Materiał wideo zobaczysz tutaj.


Narodowy Fundusz Zdrowia wskazuje pacjentom z rejonu łomżyńskiego sąsiednie szpitale, gdzie mogą się zgłaszać, gdy będą wymagać bieżącej pomocy medycznej w zależności od różnych specjalizacji medycznych. Wskazano szpitale w Zambrowie, Kolnie, Ostrołęce, jak również szpitalne oddziały ratunkowe w Zambrowie, Grajewie i Białymstoku.


Szpital w Ostrołęce nie został wpisany na listę jednoimiennych szpitali zakaźnych (nie jest więc prawdą, że został przekształcony na zakaźny), ale może działać w ograniczonym zakresie - wojewoda mazowiecki wydał bowiem polecenie zwiększenia liczby miejsc na oddziale zakaźnym i wyznaczenie miejsc na innych oddziałach, gdzie ewentualnie mogliby trafiać chorzy na koronawirusa. Warto podkreślić, że do tej pory w naszym regionie nie zanotowano żadnego przypadku zachorowania.

Koronawirus wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 roku w Wuhan.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2  3 dk4 dk5
dk6  7  8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15 dk16  17  18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×