eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Krzyknął "zabiję cię" i chwycił za nóż. Tomasz G. skazany za usiłowanie zabójstwa

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W maju ubiegłego roku w Ostrołęce przy ulicy Sucharskiego doszło do awantury, która mogła mieć tragiczny finał. Sąd wydał wyrok ws. usiłowania zabójstwa, do jakiego doszło w zaparkowanym samochodzie. Tomasz G. został skazany na karę 8 lat i 2 miesięcy więzienia.

Do zdarzenia doszło dokładnie 26 maja 2022 r. w samochodzie zaparkowanym przy Sucharskiego, na osiedlu Centrum. Tomasz G. najpierw miał grozić swojej konkubinie zabójstwem, a następnie usiłował zrealizować te groźby.

Z aktu oskarżenia: - Działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Joannie P. po uprzednim wypowiedzeniu słów „zabiję cię” zadał jej nożem trzymanym w ręce cios w klatkę piersiową, a następnie dociskał nóż znajdujący się w ciele pokrzywdzonej powodując u niej obrażenia ciała w postaci: rany ciętej w okolicy trzonu mostka o długości około 8 centymetrów w okolicy żeber II i IV penetrującą w tkance podskórnej na głębokość około 4 centymetrów w stronę prawą, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządów ciała na czas poniżej 7 dni.

To jednak nie koniec. Tomasz G. już wcześniej miał dopuszczać się przemocy wobec swojej partnerki. 27 sierpnia 2021 r., jak ustaliła prokuratura, miał uderzyć kobietę ręką w twarz, a gdy ta upadła na podłoże, miał kopać ją w twarz, powodując obrażenia: "drobnego krwiaka przymózgowego w okolicy ciemieniowej lewej grubości do 3 mm oraz krwiaka okularowego oczodołu lewego, czym spowodował naruszenie czynności narządów jej ciała na czas powyżej 7 dni".

Tomasz G. stanął przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce z zarzutami usiłowania zabójstwa i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. 12 kwietnia 2023 r. został uznany winnym obu zarzucanych czynów.

8 lat i 2 miesiące więzienia dla Tomasza G. Plus zakaz kontaktów

Sąd stwierdził, że G. usiłował pozbawić życia Joannę P., działając z zamiarem bezpośrednim. Za czyn usiłowania zabójstwa wymierzono mu karę 8 lat pozbawienia wolności. Z kolei za pobicie jeszcze z 2021 r. sąd wymierzył Tomaszowi G. karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

- Wymierzone oskarżonemu kary Sąd połączył i wymierzył mu karę łączną 8 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności - poinformował nas sędzia Marcin Korajczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Ostrołęce.

Sąd orzekł także środek karny. Tomasz G. ma zakaz kontaktowania się z Joanną P. i zbliżania się do niej na odległość 20 metrów przez okres 10 lat. Jednocześnie Sąd orzekł o zaliczeniu okresu rzeczywistego pozbawienia wolności na poczet orzeczonej kary, dowodach rzeczowych i obciążył oskarżonego kosztami w wysokości 8.274,74 zł.

Wyrok jest nieprawomocny.

fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×