zdjecie 9271
zdjecie 9271
2017-05-25T18:11:48+02:00 eOstroleka.pl
Region,

V Przasnyski Jarmark Staropolski [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. ePrzasnysz.pl
REKLAMA
0
0
0

V Przasnyski Jarmark Staropolski za nami. Impreza była doskonałą okazją dla przasnyszan do zapoznania się ze wszystkim, co związane jest z rzemiosłem oraz życiem w dawnym Przasnyszu.

Na rynku stały kramy historyczne oraz współczesne. Prezentowano różne techniki rękodzieła oraz prowadzono warsztaty dla przasnyszan. Swoje wyroby prezentował Miejski Dom Kultury, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz wiele organizacji pozarządowych działających na terenie miasta.

Zaprezentowały się także przasnyskie placówki oświatowe, Miejska Biblioteka Publiczna i Biblioteka Pedagogiczna, Muzeum Historyczne oraz Muzeum Weterynarii Wiesławy i Waldemara Krzyżewskich, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Nie zabrakło także prężnie działającego Centrum Animacji i Wsparcia dla społeczności Lokalnej.

Jarmark uświetniał również występ zespołu Pokazów Historycznych i Edukacyjnych Jantar. Rekonstruktorzy historyczni przygotowali też szeroką ofertę zabaw staropolskich, zawodów sprawnościowych oraz starodawnych gier planszowych, w których licznie uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta.

Jak co roku na jarmarku można było degustować potrawy przyrządzane wg dawnych sposobów i przepisów oraz potrawy regionalne przygotowane przez okolicznych przedsiębiorców i koła gospodyń wiejskich.

Dodatkowo tego dnia rozegrano pierwszy w tym roku Turniej Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. Wzięły w nim udział drużyny z Przasnysza, Ostrowa Mazowieckiego oraz Sannik. Drużyna z Przasnysza wygrała ową rywalizację zdobywając 17 punktów.

Wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom zaangażowanym w organizację tegorocznego Jarmarku Staropolskiego, Burmistrz Przasnysza składa serdeczne podziękowania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jarmarku udostępnionej dzięki uprzejmości portalu ePrzasnysz.pl

Źródło: ePrzasnysz.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×