eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

W Dąbrówce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wiemy, ile zebrano podczas kwesty [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7618
fot. SP w Dąbrówcefot. SP w Dąbrówce
REKLAMA

W niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Dąbrówce gmina Lelis odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka była dedykowana zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W tym celu zebrano 7975,10 złotych. To wspaniały wynik, który pokazuje hojność i solidarność lokalnej społeczności.

Finał WOŚP w Dąbrówce był nie tylko okazją do wsparcia szczytnego celu, ale także do wspólnej zabawy i integracji. Do organizacji imprezy włączyli się nauczyciele, rodzice, sołtysi, radny, ksiądz proboszcz i wielu innych. Na scenie zaprezentowali się aktorzy w uwspółcześnionej wersji Jasełek, która rozbawiła publiczność. Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich uczestników finału w postaci słodkich i słonych przekąsek, które przygotowały KGW z Dąbrówki, Płoszyc, Gąsk i Szkwy.

Jednym z najważniejszych punktów programu była licytacja, na której można było wylicytować wiele atrakcyjnych przedmiotów i usług. Można było wylicytować między innymi egzemplarz Konstytucji z podpisem Szymona Hołowni, kawę z wójtem gminy Lelis, herbatę z dyrektor SP Dąbrówka Ewą Czerkas, dzień na sportowo ze starostą ostrołęckim, zabiegi kosmetyczne, sesje fotograficzne, vouchery do siłowni, sali zabaw i salonu jubilerskiego i wiele innych.

Finał WOŚP w Dąbrówce cieszył się dużym zainteresowaniem i odwiedzili go liczni goście. Była wśród nich m.in. posłanka Żaneta Cwalina - Śliwowska, wójt gminy Lelis Stefan Prusik, przewodnicząca rady gminy Anna Dobkowska czy radny powiatowy Artur Kozłowski..

Do naszej puszki dorzucili pieniądze również Jerzy Dawid i Dariusz Mróz, organizatorzy XV powiatowego turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Wójta Gminy Lelis Stefana Prusika, którzy przekazali całą zebraną kwotę (390 zł) w obecności radnego Roberta Pianki na szczytny cel. To był pełen emocji wspaniały dzień zakończony światełkiem do nieba. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i pracowali przy organizacji finału WOŚP w SP w Dąbrówce. Do zobaczenia za rok!!!

- relacjonują organizatorzy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×