Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej. Już w najbliższy piątek 3 lipca odbędzie się wernisaż ekspozycji „W słońcu i we mgle. Natura okiem Teresy Piórkowskiej-Ciepierskiej”.
Autorką prezentowanych prac jest Teresa Piórkowska-Ciepierska - Ostrołęczanka, malarka, ilustratorka książek oraz popularyzatorka Kurpiowszczyzny. Artystka jest w regionie szczególnie znana ze swojego cyklu prac dokumentujących charakterystyczne kurpiowskie kapliczki. Za swoją działalność na rzecz ochrony i krzewienia lokalnej kultury została wcześniej wyróżniona m.in. nagrodą Prezydenta Miasta Ostrołęki oraz Kurpikiem, czyli nagrodą Prezesa Związku Kurpiów.
Nadchodząca wystawa przybliży zwiedzającym twórczość artystki inspirowaną przyrodą. Na ekspozycji znajdą się obrazy będące efektem jej fascynacji naturą, z których część powstała bezpośrednio podczas plenerów malarskich.
Wernisaż wystawy zaplanowano na 3 lipca o godzinie 14.00. Wydarzenie odbędzie się w budynku głównym Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.
Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 23 sierpnia.




Muzeum Kultury Kurpiowskiej

![W Kadzidle trwa wielka przemiana. Zagroda Kurpiowska odzyskuje dawny blask [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/724138625_1040335782165802_293783121363936771_n.jpg)
![Tradycyjne rękodzieło w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Ruszył nowy projekt dla mieszkańców [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/722384325_1327607949347763_4031537125322299594_n.jpg)
1
8