eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, TYLKO U NAS

Wizja lokalna w szkole w Kadzidle. Z udziałem nożownika Alberta G. [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7618
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W szkole w Kadzidle odbyły się czynności z udziałem podejrzanego o atak nożem na rówieśników Alberta G. Śledczy wykorzystali czas, gdy w ferie nie ma uczniów i przeprowadzili wizję lokalną z udziałem sprawcy. Dzień wcześniej składał on zeznania w prokuraturze.

29 listopada 2023 r. około południa w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle doszło do ataku nożownika. Podczas łączonej lekcji, w trakcie której uczniowie siedzieli w kółku i prowadzili rozmowę, Albert G. wyszedł z sali lekcyjnej, a następnie wrócił zamaskowany i z nożem, rzucając się na rówieśników. Poważnie ranił dwie osoby - chłopaka i dziewczynę, nie ze swojej klasy. Na szczęście przeżyli, ale ich stan był naprawdę poważny. Życie młodych ludzi wisiało na włosku.

W szkole śledczy znaleźli cztery noże, w tym jeden prawdopodobnie użyty przez sprawcę w trakcie ataku. Usłyszał on zarzuty usiłowania zabójstwa wielu osób. Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrołęce, Albert G. został tymczasowo aresztowany. Przewieziono go do Aresztu Śledczego kilkaset kilometrów od Ostrołęki, w woj. wielkopolskim. Ma status osadzonego szczególnie niebezpiecznego.

Albert G. w Ostrołęce i Kadzidle. Przełuchanie oraz wizja lokalna

W środę 24 stycznia prokurator prowadził kolejne czynności z podejrzanym. G. został przywieziony do Ostrołęki i był przesłuchiwany w budynku Prokuratury Rejonowej przy ul. Rejtana. Dowieziono go dużym busem bez oznaczeń policyjnych. Funkcjonariusze wprowadzili go do budynku prokuratury tylnym wejściem.

Nie był to jednak koniec zaplanowanych czynności. Trwają ferie zimowe, a uczniowie z woj. mazowieckiego nie chodzą do szkoły. Wykorzystując ten fakt, prokurator zdecydował o przeprowadzeniu wizji lokalnej na miejscu zdarzenia. W czwartkowe przedpołudnie Albert G. został dowieziony do szkoły w Kadzidle, w której w listopadzie ub. r. dokonał ataku. Był ubrany w czerwony więzienny drelich (tym kolorem stroju oznaczani są osadzeni szczególnie niebezpieczni), pomarańczową kurtkę i czapkę. Miał założone kajdanki zespolone na ręce i nogi, w ręku trzymał butelkę wody. Spokojnie wszedł do budynku w asyście funkcjonariuszy, w tym również specjalnej, uzbrojonej grupy.

Wizja lokalna to jedna z czynności przeprowadzanych w śledztwie. To szczególny sposób oględzin miejsca zdarzenia, często z udziałem sprawcy. Pozwala lepiej zbadać okoliczności tego, co zaszło.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×