zdjecie 2252
2019-02-18T10:27:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Władze miasta potwierdzają „Odnotowano zwiększoną liczbę przypadków wszawicy w ostrołęckich szkołach i przedszkolach”

REKLAMA
REKLAMA
0
0
5

Łącznie aż 41 przypadków wszawicy odnotowano w ostatnich trzech miesiącach w ostrołęckich szkołach i przedszkolach. Po informacjach rodziców kontrolę wszczął Sanepid. Sprawdzamy jakie działania podjął w tej sprawie samorząd.

 
W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy od naszych Czytelników informacje o kilku przypadkach wszawicy w ostrołęckich szkołach i przedszkolach. Z naszych ustaleń wynika, że w okresie ostatnich trzech miesięcy na terenie Ostrołęki odnotowano łącznie 41 takich przypadków – 24 w miejskich przedszkolach, 16 w szkołach podstawowych i 1 w gimnazjum.
 
O części z tych przypadków poinformowany został ostrołęcki Sanepid. Wszczęto kontrole, które zakończyły się zaleceniami dla dyrekcji kontrolowanych placówek.
 
Wszawica w ostrołęckich szkołach i przedszkolach? Sanepid potwierdza: „Były interwencje rodziców”
 
Sprawdziliśmy jakie działania podjęły władze miasta w związku ze zwiększoną ilością przypadków występowania wszawicy. Poniżej publikujemy odpowiedź rzecznika prasowego UM w Ostrołęce:
 
„W związku ze zwiększoną liczbą przypadków wszawicy w szkołach i przedszkolach podejmowano następujące działania:
-  zawiadamiano rodziców uczniów oraz nauczycieli o problemie wszawicy, jednocześnie zalecając wzmożoną kontrolę higieny dzieci,
-  dokonywano przeglądu czystości głów u dzieci,
-  proponowano stosowanie różnych preparatów leczniczych,
-  w niektórych szkołach realizowany jest program profilaktyki wszawicy pt. „Problem
z głowy". W obecnym roku szkolnym w klasach najmłodszych przeprowadzono zajęcia edukacyjne oraz zorganizowano spotkania informacyjne dla rodziców tych klas.”
 
Wszawica (inaczej pedikuloza) jest chorobą pasożytniczą wywołaną przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis). Wszawica występuje we wszystkich krajach świata. Jest to powszechny problem, który nie zawsze jest oznaką braku higieny. Do zarażenia może dojść w każdym wieku, chociaż najczęściej występuje ona u dzieci i młodzieży. Do zarażenia tymi pasożytami łatwiej dochodzi w dużych zbiorowiskach ludzkich (przedszkola, szkoły, internaty, akademiki, kolonie, obozy letnie, koszary, domy pomocy, noclegownie). Wszawica nie jest chorobą skóry, lecz chorobą pasożytniczą. (źródło: GIS.pl)
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×