eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wójt Rzekunia oskarża radnych o wkraczanie w jego kompetencję i destabilizację budżetu gminy

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Konflikt na linii Rada Gminy Rzekuń i wójt Stanisław Godzina zaostrza się. Rzekuński włodarz oskarża część radnych o wkraczanie w jego kompetencje oraz destabilizację gminnego budżetu.

Podczas ostatnie sesji Rady Gminy Rzekuń przegłosowane zostały zmiany w budżecie, które według opinii wójta Stanisława Godziny stanowią zagrożenie dla gminnej kasy. Swoją opinię na temat wydarzeń z ostatniej sesji wójt zamieścił na internetowej stronie gminy Rzekuń. Poniżej publikujemy pełną treść wpisu.

„Od czasu powstania klubu w Radzie Gminy Rzekuń pod przewodnictwem radnego z Suska Nowego Zbigniewa Małkowskiego i zastępcy przewodniczącego, radnego z Rzekunia Bartosza Podolaka, rada gminy głosami członków klubu podejmuje działania wkraczające w sposób istotny w kompetencje wójta gminy. Przewodniczący rady uzurpuje sobie prawa, które nie wynikają z obowiązujących przepisów. Rada podejmuje też szereg działań wprowadzających destrukcję w funkcjonowaniu samorządu naszej gminy.

Radni należący do klubu nie chcą współpracować z wójtem nad projektami uchwał a zwłaszcza nad budżetem. Dokonują samodzielnie bez uzgodnień głębokich zmian uniemożliwiających stabilny i ciągły rozwój gminy. Na sesji w dniu 11 kwietnia br. ponownie dokonano destabilizacji budżetu gminy. Ponadto dodam, że przewodniczący nie zwołał komisji  rady gminy w celu omówienia projektów uchwał. Radni należący do klubu nie przybyli też na moje zaproszenie celem omówienia proponowanych zmian budżetowych. Więcej informacji przekażę Państwu po szczegółowej analizie dokonanych zmian.

Wójt Gminy Rzekuń, Stanisław Godzina”

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×