zdjecie 9344
zdjecie 9344
2021-03-10T14:29:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wracamy do tematu. Remont przedszkola w środku roku szkolnego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. UM w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
15

W Przedszkolu Miejskim nr 8 trwa remont, który wzbudził pewne obawy rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki. Maluchom miał dokuczać kurz i hałas maszyn budowlanych. Rodzice pytali czemu remont prowadzony jest w trakcie roku szkolnego i kto podjął taką decyzję. Mamy odpowiedź dyrekcji Wydziału Oświaty.

Pod koniec lutego z naszą redakcją skontaktowali się rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 8 „Kraina Radości” prosząc o wyjaśnienie sprawy remontu, który obecnie prowadzony jest w placówce.

Każdego dnia dzieci przebywają, uczą się w warunkach nie przypominających w niczym warunków do nauki. Wszechobecny kurz, hałas z maszyn firmy budowlanej. Dzieci wracają do domu brudne od pyłu, kurzu, zmęczone od hałasu wiertarek, młotów udarowych i innych urządzeń które wykorzystywane są podczas takich prac. Kto podjął decyzję o tym, aby w trakcie trwania roku szkolnego rozpoczynać takie prace, ile będą trwały i kto weźmie odpowiedzialność za choroby płuc dzieci i nauczycieli, którzy przez kilka godzin dziennie zmuszeni są przebywać na placu budowy?

- pytają rodzice przedszkolaków.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Urząd Miasta w Ostrołęce. Dziś, 10 marca, otrzymaliśmy odpowiedź, której udzieliła Bogumiła Jarka, dyrektor Wydziału Oświaty UM.

Przedszkole Miejskie nr 8 Kraina Radości w Ostrołęce obecnie realizuje projekt unijny pod nazwą Program Rozwoju Edukacji Przedszkolnej Miasta Ostrołęki, w ramach którego w placówce powstanie dodatkowa sala przedszkolna. Projekt wiąże się z wyznaczonymi terminami realizacji, których musimy przestrzegać, tj. od 01 marca 2020r do 31 sierpnia 2021r. Po remoncie przedszkole wzbogaci się o nowoczesną salę dydaktyczną oraz będzie dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Prace wykonuje Firma KAM-BUD Kamionowski Spółka Jawna.

Prace szczególnie uciążliwe wykonywane są po godzinach pracy przedszkola oraz w weekendy. Prace rozbiórkowe wewnątrz budynku zostały już zakończone w 100%.

Trwają obecnie prace remontowe, które  prowadzone są na parterze budynku. Dzieci ani rodzice nie mają bezpośredniego kontaktu z pomieszczeniami, gdzie odbywa się remont. Rodzice wraz z dziećmi wchodzą do przedszkola od strony placu zabaw. Szatnie znajdują się na piętrze budynku. Na czas trwania remontu do szatni wchodzą tylko rodzice z dziećmi z dwóch najmłodszych grup. Rodzice z pozostałych grup przyprowadzając i odbierając dzieci wchodzą jedynie do wyznaczonej części przedszkola.

Część budynku, w którym prowadzony jest remont oddzielony jest od pozostałej części, w której przebywają dzieci, drzwiami.

- wyjaśnia dyrektor wydziału oświaty

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×