zdjecie 8795
2020-07-09T12:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

WSAP i ostrołęcka policja – współpraca już nie tylko sąsiedzka [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
1

Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Ostrołęce i Komendę Miejską Policji w Ostrołęce łączy nie tylko sąsiedztwo. Obie instytucje nawiązały dziś współpracę, której efektem będą wymierne korzyści dla obu stron, a w dalszej perspektywie skorzystają na tym także mieszkańcy całego regionu.

Jedyna obecnie uczelnia wyższa w Ostrołęce z tak długą historią funkcjonowania w lokalnej społeczności zawarła dziś kolejne porozumienie. Do szerszej współpracy zaproszono Komendę Miejską Policji w Ostrołęce. Dokumenty precyzyjnie określające ramy współpracy pomiędzy obiema instytucjami podpisali dziś: rektor WSAP – dr Michał Fajst i komendant miejski policji w Ostrołęce – podinsp. Krzysztof Szymański.

Znalezienie płaszczyzny porozumienia między WSAP a policją nie było trudne. Uczelnia wykształciła wielu funkcjonariuszy, wśród których znajdują się również policjanci i policjantki pełniący obecnie służbę także w Ostrołęce. W ofercie edukacyjnej WSAP znajduje się m.in. kierunek służba porządku publicznego, który dodatkowo od nowego roku akademickiego poszerzony został o kryminologię, co daje możliwości jeszcze szerszej współpracy z wymiernymi korzyściami dla obu stron.

- Przyjaciół trzeba szukać blisko – mówił podczas dzisiejszego spotkania dr Fajst, nawiązując do bardzo bliskich relacji sąsiedzkich uczelni i ostrołęckiej komendy. Obie instytucje znajdują się naprzeciw siebie. - Umowa, którą dziś podpisujemy ma na celu sformalizowanie współpracy Wyższej Szkoły Administracji Publicznej z Komendą Miejską Policji w Ostrołęce poprzez ofertę z naszej strony studiów licencjackich bądź studiów podyplomowych dla policjanta wskazanego przez pana komendanta oraz przez możliwość zorganizowania praktyk dla studentów w komendzie a także poprzez zorganizowanie pewnej formy konsultacji mających na celu dopasowanie programów nauczania na kierunku służby porządku publicznego i kryminologia do praktycznych potrzeb – dodał dr. Fajst.

Na wzajemnej współpracy obu instytucji w dalszej perspektywie czasu skorzystają również mieszkańcy Ostrołęki i okolic. Wskazany przez szefa ostrołęckiej policji funkcjonariusz będzie mógł podnieść swoje kwalifikacje zdobywając wykształcenie na jednym z kierunków oferowanych przez uczelnię, z kolei studenci WSAP kształcący się w kierunku np. służb porządku publicznego czy kryminologii będą mogli odbyć praktykę studencką w ostrołęckiej komendzie korzystając z doświadczenia zawodowego policjantów i specyfiki służby na rzecz lokalnej społeczności, co bez wątpienia wpłynie na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i znacząco poprawi jakość służby pełnionej przez właściwie do tego celu wykwalifikowaną kadrę policjantek i policjantów.

- Uczelnia w Ostrołęce i kierunek, który powstał, kryminologia, stanowią pewną konkurencję dla Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, bo tam też jest to organizowane, ale to 80 kilometrów dalej. Z tego kierunku będą korzystać nie tylko policjanci ale i być może pracownik cywilny – powiedział chwilę przed podpisaniem porozumienia szef ostrołęckiej policji.

Podobne porozumienia zawarte także zostały z samorządem miasta i powiatu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
×