zdjecie 2252
2018-06-23T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wyrok skazujący na byłego dyrektora ostrołęckiego szpitala uchylony

REKLAMA
REKLAMA
1
0
2

Sąd Rejonowy w Ostrołęce ponownie rozpatrywał będzie sprawę byłego dyrektora ostrołęckiego szpitala oskarżonego o popełnienie czynów o charakterze korupcyjnym. Wojciech M. został wcześniej skazany nieprawomocnym wyrokiem, który uchylił Sąd Okręgowy w Ostrołęce.

Wojciech M. usłyszał kilka miesięcy temu zarzuty mające charakter korupcyjny. Śledztwo w tej sprawie prowadziła radomska prokuratura okręgowa, a jej efekt to zarzuty dla łącznie kilkuset osób w tym także dla przedstawicieli firm medycznych, które na przestrzeni ostatnich lat współpracowały m.in. ze szpitalem w Ostrołęce.

Zgodnie z aktem oskarżenia Wojciech M. miał on w okresie między wrześniem 2002 a październikiem 2002 pełniąc funkcję dyrektora szpitala w Ostrołęce zażądać i przyjąć od przedstawiciela handlowego firmy Z. B. korzyść majątkową w wysokości 5 tysięcy złotych w zamian za pomoc i przychylność przy procedurach przetargowych.

- Jako dyrektor, osoba pełniąca funkcję publiczną, (Wojciech M. - przyp. red.) okazał się osobą sprzedajną, nieuczciwą i to w stopniu odrażającym.(…) on sam upomniał się u Z. B. o korzyść majątkową, zażądał wypłacenia łapówki, to on był inicjatorem tej „niemoralnej propozycji”. Takie zachowanie jest ohydne tym bardziej, że dopuściła się go osoba, którą obowiązują podwyższone standardy etyczne - czytamy w uzasadnieniu wyroku, który zapadł w listopadzie ubiegłego roku.

Wojciech M. uznany został przez sąd winnym zarzucanych mu czynów. Zgodnie z wyrokiem miał on wpłacić 30 tysięcy złotych grzywny, sąd orzekł także pięcioletni zakaz pełnienia funkcji dyrektora w publicznych placówkach służby zdrowia oraz pełnienia funkcji w organach kontroli i nadzoru nad służbą zdrowia.

Były dyrektor odwołał się od tego wyroku. Apelację rozpatrywał Sąd Okręgowy w Ostrołęce, który zdecydował o uchyleniu wyroku oraz przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce.

Do tematu będziemy wracali.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×