2021-12-15T18:01:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wzruszające pożegnanie strażaka śp. Jarosława Sadłowskiego. Rozległy się syreny...

REKLAMA
REKLAMA

W środę 15 grudnia odbył się pogrzeb śp. mł. bryg. Jarosława Sadłowskiego, zastępcy naczelnika Wydziału Operacyjnego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Żegnała go rodzina, przyjaciele, ale też strażacka brać z całej okolicy czy wdzięczni kursanci ze szkoły nauki jazdy.

Śp. Jarosław Sadłowski związany był z pożarnictwem od 1992 roku. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej podjął służbę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce na stanowisku dowódcy sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrołęce, a następnie jako dowódca zmiany. Od 1999 roku pracował w Komendzie Miejskiej PSP w Ostrołęce w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Ostrołęce na stanowiskach dowódcy sekcji i dowódcy zmiany, a następnie w wydziale operacyjnym zajmując stanowiska starszy specjalista i zastępca naczelnika wydziału operacyjnego. Zmarł 11 grudnia 2021 r. Miał 50 lat.

Msza święta żałobna odbyła się w kościele pw. św. Antoniego. Świątynia wypełniła się do ostatniego miejsca. Przez środek kościoła ustawili się strażacy, grała orkiestra strażacka. Wyraźnie wzruszony był nawet kapłan odprawiający nabożeństwo.

- Brak mi słów w takiej sytuacji, przeżywając ten pogrzeb. Wiele razy uczestniczyliśmy w pogrzebach i zawsze była powaga i smutek, żałoba. Trudno stawać przy trumnie swojego męża, z którym przeżyło się piękne lata. Trudno stawać przy trumnie swojego taty, który razem z mamą mnie wychowali. Trudno stawać przy trumnie kogoś z rodziny bliższej czy dalszej. Również trudno stawać strażakom przy trumnie swojego kolegi. Dlatego wspólnie przeżywając tę żałobę, jednocześnie nawzajem się pocieszamy - powiedział w homilii ks. kan. Zdzisław Grzegorczyk.

Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Dariusz Stumski studiował razem z śp. Jarosławem Sadłowskim. Niezwykle ciężko było mu mówić o ostrołęckim strażaku w czasie przeszłym.

- Zadałem sobie pytanie: czym szczególnie Jarek się wyróżniał? Jego wyraz twarzy emanował dobrocią, miłością do innych ludzi. Był to człowiek spokojny, zawsze chętny do pomocy. Taki był zawsze Jarek i za to każdy go lubił i podziwiał - podkreślił Stumski. - Dziękujemy ci za spędzone miłe chwile. Zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Każdy z nas do końca swoich dni będzie o Tobie pamiętał - dodał.

Twoje odeście to wielka strata dla braci strażackiej, jak również społeczności lokalnej.

Podobnie wypowiadał się komendant ostrołęckiej straży, st. bryg. Jarosław Wilga.

- Wierzymy w nieuchronność śmierci, ale w tym przypadku przyszła ona za szybko - podkreślił. - Jarek umiał rozmawiać z ludźmi, nie był konfliktowy. To była dobra wizytówka Straży Pożarnej, prowadził szeroką działalność i było to z olbrzymią korzyścią dla wizerunku dla Państwowej Straży Pożarnej.

Był dobrym kolegą, odpowiedzialnym. Miał kręgosłup moralny, wiadomo było, że jakichś głupot nie zrobi. Miał swoją słabość - lubił zaglądać do cukierni. Ale jako pracownik był zdyscyplinowany. Jarek był bardzo dobrym strażakiem, dobrym kolegą, życzliwym, zawsze z uśmiechem i kulturą osobistą, którą wyniósł z domu rodzinnego.

Delegacja z Ośrodka Szkolenia Kierowców "Znak", gdzie śp. Jarosław Sadłowski pracował jako instruktor nauki jazdy, również zabrała głos podczas uroczystości w kościele. - Twój wkład w szkolenie kierowców i instruktorów w naszym regionie jest ogromny. Jarku, na Tobie zawsze można było polegać - usłyszeliśmy.

Po mszy świętej żałobnej w ostrołęckim Klasztorze kondukt przejechał na cmentarz miejski w Ostrołęce. Tam odprowadzono śp. Jarosława Sadłowskiego do miejsca wiecznego spoczynku. W momencie, gdy jego ciało składano w grobie, wokół rozległy się strażackie syreny.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
zdjecie 3311
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×