eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XLIII nadzwyczajna sesja Rady Miasta pod znakiem zmian. [PORZĄDEK OBRAD]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej, zmiana nazwy jedne z ulic i zmiana zapisów jednej z uchwał śmieciowych – to punkt nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w najbliższy czwartek, 18 kwietnia w sali konferencyjnej ostrołęckiego ratusza. Transmisję z obrad będzie można obejrzeć na żywo w naszym serwisie.

Zwołana na wniosek prezydenta nadzwyczajna sesja Rady Miasta będzie zawierała punkty wprowadzające i porządkujące budżet Ostrołęki oraz powiązaną z nim wieloletnią prognozę finansową na lata 2013 – 2043.

Ponadto w porządku obrad znalazł się także projekt uchwały zmieniający nazwę jednej z ulic na terenie miasta. Radni zdecydują o zmianie położonej w rejonie ulic Traugutta i Witosa ulicy z Olimpijskiej na Stefana Kijaka. Z wnioskiem o zmianę nazwy ulicy prowadzącej do ogródków działkowych „Czeczotka” zgłosiło się Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, popierając propozycję Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowców „Czeczotka” w Ostrołęce. W uzasadnieniu do projektu uchwały złożonej przez TPO czytamy „(...)Stefan Kijak urodził się 20.06.1925r. w Radłowie koło Tarnowa. Już w swoich rodzinnych stronach dał się poznać jako wielki społecznik i organizator.  Kiedy przeniósł się do Ostrołęki rozpoczął pracę w Ostrołęckich Zakładach Celulozowo – Papierniczych. Aktywnie działał w Zakładowym Klubie Sportowym. Już wówczas był użytkownikiem „dzikich” działek powstałych wokół bloków mieszkalnych. Wykorzystując swoje doświadczenie zakłada Pracowniczy Ogród Działkowy „Czeczotka”. W 1976r. wybrany zostaje prezesem POD „Czeczotka” w Ostrołęce i pozostaje nim do śmierci tj. do 28.08.1982r. Ponadto piastował funkcje Prezesa w Wojewódzkim Zarządzie Pracowniczych Ogródków Działkowych, był członkiem Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców. Za swoją działalność społeczną wielokrotnie dekorowany odznaczeniami państwowymi, a także wyróżniony Odznaką Działkowca III stopnia i Złotą Odznaką Działkowca za prace społeczne na rzecz ogródków działkowych.
Zasługi Pana Stefana Kijaka dla Ostrołęki są zdaniem działkowców bezsprzeczne.

Do ulicy Olimpijskiej przylegają tereny Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Czeczotka” w Ostrołęce. Zmiana nazwy ulicy nie spowoduje kosztów związanych ze zmianą adresu, wymiany dowodów osobistych i prawa jazdy(...)”.

Kolejnym projektem uchwał, nad którym pochylą się w czwartek ostrołęccy radni jest zmiana w jednej z tzw uchwał śmieciowych, która została uznana za nieważną przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Chodzi tu o zapis w uchwale, zgodnie z którym wypełnione przez mieszkańców miasta deklaracje o wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych od 1 lipca można było składać w siedzie Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Według RIO zapis taki naruszał postanowienia przyjętych przez sejm RP zapisów ustawy o utrzymaniu porządku na terenie gmin.

Poniżej publikujemy porządek obrad XLIII sesji Rady Miasta, której relację na żywo będzie można zobaczyć w naszym serwisie. Początek transmisji o godzinie 15:30.

1. Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Wybór sekretarza obrad.

3 .Przedstawienie porządku obrad sesji oraz jego zmiany.

4. Przyjęcie protokołu z XLI sesji Rady Miasta Ostrołęki
(protokół do wglądu w Wydziale Organizacji i Obsługi Rady Miasta, pok. 106).

5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki zmieniająca uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na lata 2013-2043,
a)wystąpienie sprawozdawcy Prezydenta Miasta,
b)dyskusja,
c)podjęcie uchwały.

6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2013 rok,
a)wystąpienie sprawozdawcy Prezydenta Miasta,
b)dyskusja,
c)podjęcie uchwały.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie ustalenia nazwy ulicy w mieście Ostrołęka,
a)wystąpienie sprawozdawcy Prezydenta Miasta,
b)dyskusja,
c)podjęcie uchwały.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki zmieniającej uchwałę
w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
a)wystąpienie sprawozdawcy Prezydenta Miasta,
b)dyskusja,
c)podjęcie uchwały.

9. Informacja o złożonych interpelacjach i odpowiedziach udzielonych przez Prezydenta Miasta.
10. Oświadczenia Radnych.
11. Komunikaty i sprawy organizacyjne Rady Miasta Ostrołęki.
12. Zakończenie obrad XLIII sesji Rady Miasta Ostrołęki.


Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×