eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta:" Mamy możliwość uzyskania środków zewnętrznych na dwie duże inwestycje" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2230
REKLAMA
zdjecie 2230
W poniedziałek, 14 stycznia, odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta zwołana na wniosek prezydenta Janusza Kotowskiego. Głównymi tematami były zmiany w Budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej, które umożliwiają zdobycie środków zewnętrznych na dwie duże inwestycje.

- Mamy możliwość uzyskania środków zewnętrznych na dwie duże inwestycje - mówił Janusz Kotowski. - Chodzi o rozbudowę i modernizację Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Myślę, że każdy wie jak ważna dla miasta jest to placówka. Droga podobna sprawa to remont Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

Dofinansowanie o którym mówił Kotowski, pochodzić będzie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wyniesie 50 proc. całkowitych kosztów inwestycji. Łącznie miasto może otrzymać prawie 3 miliony złotych.

Oprócz zmian, podczas sesji odbyło się mianowanie nowej przewodniczącej Rady Osiedla Sienkiewicza.
Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×