2012-07-11T14:27:02+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jana Dworaka

REKLAMA
zdjecie 9145
REKLAMA

Jest zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jana Dworaka, przewodniczącego KRRiT, oraz osoby reprezentujące koncesjonariuszy multipleksu 1. Podstawą wniosku są nadużycia w Krajowej Radzie, na które wskazała kontrola budżetowa NIK. Zawiadomienie do prokuratora generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jana Dworaka skierował poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Wojciechowski.

Do złożenia zawiadomienia w prokuraturze europosła Wojciechowskiego skłonił raport Najwyższej Izby Kontroli, która po kontroli budżetowej uznała, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bezpodstawnie rozłożyła na dziesięć lat spłatę opłat koncesjonariuszom MUX-1. A powinna pobrać jednorazową opłatę - stwierdziła NIK.

„Przewodniczący Dworak zapewniał publicznie, że koncesje otrzymują tylko podmioty wiarygodne finansowo. Rekiny a nie płotki. Tymczasem z kontroli NIK wynika, że te rekiny, tuż po uzyskaniu koncesji zamieniały się w płotki i żebrały o rozłożenie opłat koncesyjnych na raty” - pisał na swoim blogu Wojciechowski uzasadniając doniesienie do prokuratury.

„Można to wyjaśnić tylko tak - albo fałszywe były ich zapewnienia o potędze finansowej we wnioskach o koncesje, albo fałszywe były zapewnienia o ich nędzy i rozpaczy we wnioskach o rozłożenie opłat na raty. Bo przecież nie sposób sobie wyobrazić, że sytuacja materialna gwałtownie się załamała na wieść o uzyskaniu koncesji.”

Z kolei na łamach „Naszego Dziennika” europoseł tłumaczył: „NIK wykonała kawał dobrej roboty, ale jej nie dokończyła, tj. nie skierowała wniosków do prokuratury. Dlatego ja to uczyniłem”.

Janusz Wojciechowski podkreśla, że TV Trwam odmówiono miejsca na multipleksie cyfrowym z powodu wydumanych problemów finansowych fundacji Lux Veritatis, a koncesję przyznano tym, których nie stać nawet na opłatę koncesyjną.


[źródło: Nasz Dziennik / mypis.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×