zdjecie 2262
2017-08-03T16:15:02+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Złodzieje rowerów i telefonu wpadli w ręce policji

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
1
0
0

Cztery osoby podejrzewane o dokonanie kradzieży dwóch rowerów i telefonu zostały zatrzymane przez ostrołęckich policjantów. Łączna wartość skradzionych rzeczy to około 4000 złotych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

W miniony piątek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru o wartości 1700 złotych. Do działań w tej sprawie zostali skierowani policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, Kryminalnego, Patrolowego i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

- Zaangażowanie policjantów pozwoliło na zatrzymanie następnego dnia osoby podejrzewanej o dokonanie tej kradzieży i odzyskanie skradzionego mienia. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży. Wstępnie przyznał się on do popełnienia tego czynu i odpowie za swoje postępowanie przed sądem – informuje mł. asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

W poniedziałek miała miejsce podobna sytuacja. Rower o podobnej wartości został skradziony sprzed ostrołęckiego „Handlowca”. I tym razem ostrołęccy policjanci, a dokładnie dzielnicowi, szybko odzyskali skradzione mienie. Nastąpiło to już w ciągu 2 godzin od zgłoszenia. Osoba podejrzewana o dokonanie tej kradzieży została doprowadzona do policyjnego aresztu. Przedstawiony został jej zarzut kradzieży, po czym została zwolniona.

W sprawie telefonu o wartości około 700 złotych skradzionego w Ostrołęce w ubiegły piątek zostały zatrzymane dwie osoby. Kobieta odpowie za dokonanie jego kradzieży, a mężczyzna za tzw. „paserstwo”. Telefon został odzyskany, gdy już znajdował się w jednym z lombardów. Osobom przedstawiono zarzuty, po czym zwolniono.

- Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apelują do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego o właściwe zabezpieczanie mienia przed kradzieżą. Pozostawienie roweru lub innych wartościowych rzeczy w miejscach ogólnodostępnych bez wcześniejszego ich zabezpieczenia może sprawić, że szybko zmienią one właściciela, a my staniemy się ofiarą przestępstwa kradzieży – dodaje mł. asp. Kolator.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×