eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zmieniła się liczba pacjentów z koronawirusem w ostrołęckim szpitalu

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Czworo pacjentów z koronawirusem hospitalizowanych w ostrołęckim szpitalu zostało przewiezionych do jednoimiennej placówki zakaźnej w Łomży. Dziś przetransportowane mają być kolejne dwie osoby, przyjęto też jednego pacjenta z powiatu pułtuskiego.

Dotychczas w ostrołęckim szpitalu hospitalizowano 10 osób, u których potwierdzono koronawirusa.  To m.in. jeden pacjent z powiatu ostrołęckiego, który trafił do szpitala w wtorek, 31 marca. Pozostałe osoby przywiezione zostały do Ostrołęki z warszawskich szpitali. Są to pacjenci w wieku około 60 – 80 lat. Stan większości z nich określano jako dobry, wszyscy są stabilni oddechowo, część z osób miała jednak trudne przypadki tzw. chorób współistniejących.

Jak udało nam się ustalić, te właśnie trudniejsze przypadki – łącznie sześć osób – dziś i wczoraj przekazano do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży.

W piątek, do łomżyńskiego szpitala przetransportowano cztery osoby, dziś będziemy transportować dwoje pacjentów a do końca tygodnia najprawdopodobniej przewiezione zostaną wszystkie pozostałe osoby, chyba, że okaże się, że pacjenci ci nie będą potrzebowali takiej opieki scalonej, zespołowej, wtedy zostaną u nas. Nie chcemy na siłę "wypychać" pacjentów do Łomży tylko dlatego, że są to pacjenci z Warszawy. W pierwszej kolejności przekazaliśmy tych pacjentów, którzy wymagają też innych specjalizacji leczniczych.

- mówi dyrektor Paweł Natkowski.

Na oddział zakaźny w Ostrołęce trafił też dziś pacjent z powiatu pułtuskiego. Jego stan również jest stabilny.

Z aktualnych danych służb sanitarnych wynika, że obecnie na terenie powiatu ostrołęckiego jest 7 potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa. Pacjenci przebywający w szpitalu w Ostrołęce (poza jednym przypadkiem) nie są uwzględniani w statystykach ostrołęckiego sanepidu.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce jest jedną z placówek, którą w lutym, jeszcze przed ogólnoświatową pandemią koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia wskazało, jako placówka świadcząca pomoc osobom zarażonym SARS-CoV-2. W marcu wojewoda mazowiecki zobligował dyrekcję szpitala do zabezpieczenia miejsc w szpitalu i dodatkowych respiratorów służących jako zabezpieczenie w walce z koronawirusem. Łącznie zabezpieczono na ten cel 260 łóżek.

Warto podkreślić, że ostrołęcki szpital nie jest jednoimienna placówką zakaźną. Najbliższy tego typu szpital znajduje się obecnie w Łomży.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×