2018-12-13T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 3 66.7%
Ostrołęka,

Kurs samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna” dobiegł końca [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
2
1
0
Zakończyła się kolejna edycja kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna”. W oficjalnym podsumowaniu 17. już odsłony niezwykle popularnej wśród mieszkanek Ostrołęki i regionu szkoleń udział wzięli organizatorzy, instruktorzy oraz kursantki.

Uczestniczki kursu przez prawie 11 tygodni zmagały się z własnymi słabościami i chłonęły wiedzę m.in. z zakresu samoobrony, psychologii, wiktymologii, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obrony koniecznej, stanu wyższej konieczności, strzelectwa, terroryzmu, handlu ludźmi, a także zdrowego stylu życia. Szczególnie zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu samoobrony, kształtowania tężyzny fizycznej oraz poprawy kondycji kosztowały uczestniczki wiele wysiłku, „wylanego” potu oraz pozostawiły na pamiątkę siniaki.

Wszystko to, aby z pewnością siebie i przekonaniem o odpowiednim przygotowaniu mogły podejść do egzaminu, który odbył się we wtorek w podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.

Uroczysty finał XVII edycji kursu samoobrony dla kobiet pn. „Bądź Bezpieczna” rozpoczął I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce – kom. Andrzej Dziadak. Podkreślił on, jak ważną inicjatywą w zakresie kształtowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu jest ten kurs, który już od 10 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem płci pięknej. Nie zabrakło również gratulacji dot. decyzji o uczestnictwie w kursie, wytrwałości podczas niejednokrotnie trudnych zajęć oraz przejścia wymagającego egzaminu.

W dalszej części głos zabrał pułkownik Eugeniusz Gorczyca z Klubu Strzeleckiego „Obrońca” w Troszynie. Wyróżnił on dyplomami za zajęcie IV, V i VI miejsca w dwuboju strzeleckim 3 uczestniczki zajęć ze strzelectwa sportowego oraz nagrodził pucharami i dyplomami kolejne 3 uczestniczki, które zajęły w nim I, II i III miejsce.

Pułkownik Eugeniusz Gorczyca w niezwykle doniosłych słowach wypowiadał się na temat uczestniczek kursu, ich zaangażowania i predyspozycji związanych ze strzelectwem.  

Następnie kilka słów na temat kursu powiedział wiceprezydent Miasta Ostrołęki – Maciej Kleczkowski. Przede wszystkim podziękował paniom za udział w tej inicjatywie oraz wyraził wolę kontynuacji tych działań, które mają nieocenioną wartość w kształtowaniu bezpieczeństwa w naszym regionie. Pogratulował również wytrwałości i chęci podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności.

Uczestniczki również złożyły na ręce organizatorów i instruktorów podziękowania, które dodatkowo osłodził przepyszny tort. Tym słodkim akcentem, rozmową w miłej atmosferze i wymianą spostrzeżeń zakończyła się XVII edycja kursu „Bądź Bezpieczna”.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.