eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Augustyniak nie wystartuje w wyborach. Media: czy to zemsta lidera PSL?

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA
Media informują o decyzji Mirosława Augustyniaka, który miał zrezygnować ze startu w wyborach parlamentarnych, bo... nie dostał "jedynki" na liście PSL. Radny wojewódzki z naszego regionu to nie jedyny polityk PSL, który nie zdecydował się na start 13 października.
 
Mirosław Augustyniak to jeden z najbardziej aktywnych polityków PSL w naszym regionie. Pojawia się na wielu imprezach (festynach, dożynkach itd.) i jest na pewno postacią bardzo rozpoznawalną. W 2018 roku ponownie został radnym sejmiku województwa mazowieckiego, uzyskując ponad 15 tysięcy głosów. Jeżeli ktoś w naszym okręgu miałby startować do Sejmu z wysokiej pozycji, to Augustyniak byłby jednym z najpoważniejszych kandydatów.
 
I był. Ale - jak sam twierdzi - nie wystartuje, bo Władysław Kosiniak-Kamysz nie dotrzymał danej mu obietnicy, a była to "jedynka" na liście wybroczej. O sprawie jako pierwszy napisał "Tygodnik Ostrołęcki", a później... sprawa trafiła nawet do ogólnopolskich mediów.
 
Portal Niezalezna.pl pyta dziś, czy może być to... zemsta Władysława Kosiniaka-Kamysza. Wszystko dlatego, że Mirosław Augustyniak w 2015 roku był jego jedynym kontrkandydatem w walce o fotel lidera PSL.
 
Manifest Augustyniaka zbiegł się w czasie z innym burzliwym odejściem - poseł Eugeniusz Kłopotek ogłosił rozbrat z polityką w proteście przeciwko przesunięciu z "jedynki" na "dwójkę" na liście wyborczej posła Zbigniewa Sosnowskiego, szefa regionalnych struktur PSL.
 
Pozostaje zapytać, co ważniejsze - wynik ugrupowania czy miejsce na liście?

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×