eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Augustyniak w zarządzie województwa mazowieckiego? Ważna polityczna deklaracja na spotkaniu PSL

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
Mirosław AugustyniakMirosław Augustyniak
REKLAMA

Choć nie tak dawno relacje Mirosława Augustyniaka z Polskim Stronnictwem Ludowym wyraźnie się ochłodziły, to jednak wygląda na to, że wszystko wraca do normy. Radny sejmiku województwa mazowieckiego najprawdopodobniej wejdzie w skład zarządu województwa. Mówiono dziś o tym na lokalnym spotkaniu działaczy PSL.

Stosunki Mirosława Augustyniaka z Polskim Stronnictwem Ludowym wyraźnie ochłodziły się pod koniec ubiegłego roku. Radny sejmiku województwa mazowieckiego zrezygnował ze startu do Sejmu, gdyż - jak sam mówił - nie dostał obiecanej "jedynki" na liście wyborczej. Pojawiły się nawet głosy, że może przejść do PiS, co w praktyce mogłoby oznaczać... utratę większości przez koalicję KO-PSL w sejmiku województwa mazowieckiego. Augustyniak dolał oliwy do ognia i podczas niedawnej sesji sejmiku zmienił swoje miejsce, nie usiadł koło radnych z PSL. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie. '

Jak się okazuje, w relacjach Augustyniak-PSL po burzy może wyjść słońce. Podczas dzisiejszego spotkania ludowców w Ostrołęce padła - i to dwukrotnie - informacja, że Augustyniak wejdzie do zarządu województwa mazowieckiego. Najpierw powiedział to europoseł Jarosław Kalinowski, później przypomniał starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

- Mam nadzieję, że tutaj obecność kolegi Mirosława (Augustyniaka) w zarządzie województwa będzie pozytywnie oddziaływała na gminy, powiat i subregion ostrołęcki. Bardzo się cieszę, że takie przełożenie będzie. Cieszę się, że powiedział to Jarosław (Kalinowski), to znaczy, że mamy informacje z wielu źródeł i one się pokrywają. To dobrze wróży - powiedział Kubeł podczas swojego wystąpienia.

Obecnie zarząd województwa tworzą: marszałek Adam Struzik, wicemarszałkowie Wiesław Raboszuk i Rafał Rajkowski oraz członkowie zarządu Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×