2017-05-05T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Ostrołęka,

Będą walczyć o dotację

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
8 maja (poniedziałek) w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce, ul. Korczaka 73 w godz. 9.00-16.30 odbędzie się posiedzenie komisji konkursowej programu FIO-Mazowsze lokalnie.

Ponad 20 lokalnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, pułtuskiego, wyszkowskiego i przasnyskiego będzie ubiegało się nawet o 5 tys. złotych na działania wspierające rozwój swoich społeczności. W posiedzeniu komisji może wziąć udział nawet blisko 100 osób, liderów, społeczników, przedstawicieli środowisk lokalnych.

Jest to już piąte z siedmiu spotkań komisji w ramach FIO-Mazowsze Lokalnie, które odbywają się w kwietniu i maju w całym województwie. Do tej pory komisje obradowały w Grodzisku Maz., Warszawie i Siedlcach i Płocku. Poza Ostrołęką komisje odbędą się jeszcze w  Radomiu.

Spotkania przed komisjami stanowią drugi etap oceny projektów, które przeszły ocenę ekspertów na podstawie złożonych fiszek opisujących planowane działania. Z blisko 500 wniosków eksperci wybrali ponad 200, które zaprezentują się przed lokalnymi komisjami, a następnie z nich najlepsze otrzymają dofinansowanie.

- Formuła lokalnych komisji działa w obie strony, z jednej pozwala wnioskodawcom na bezpośredni kontakt z oceniającymi, przez co możliwe jest uzupełnienie oferty, dopowiedzenie czegoś, o czym zapomniano napisać, a z drugiej strony, komisja ma szansę weryfikacji wniosków, które zna jedynie z opisu. Bezpośrednia rozmowa sprawia, że działania stają się bardziej realne. Do ekspertów przemawia zaangażowanie i entuzjazm wnioskodawców – mówi Daniel Prędkopowicz, członek komisji, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Jest to też olbrzymia dawka energii, która udziela się wszystkim i doładowuje tych, którzy ostatnie miesiące spędzili przy komputerze pracując nad konkursem – dodaje.

Komisja obradować będzie w pięcioosobowym składzie: Aleksandra Strejmer, Fundacja Fundusz Współpracy, Paula Koziak Fundacja Fundusz Współpracy, Anna Tyszka LGD Zaścianek Mazowsza, Barbara Pędzich-Ciach, Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi (Długosiodło), Małgorzata Sobiesiak, Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Zapraszamy Państwa na to wyjątkowe wydarzenie, które daje możliwość  spotkania i rozmowy z miejscowymi działaczami społecznymi, a także pozwala zapoznać się z ich bardzo ciekawymi pomysłami.

Dotychczas dofinansowane projekty w ramach FIO-Mazowsze Lokalnie można znaleźć na mapie dostępnej na stronie www.mazowszelokalnie.pl

FIO Mazowsze Lokalnie jest programem wsparcia dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa mazowieckiego. Operatorem programu są trzy organizacje pozarządowe: Fundacja Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS oraz Stowarzyszenia Europa i My. Celem Programu jest zwiększenie liczby oraz roli inicjatyw oddolnych, szczególnie w małych społecznościach lokalnych. Program jest realizowany w nowej formule rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich finansowanego z krajowych środków publicznych pochodzących z budżetu państwa. W latach 2014-2016 operatorzy przeznaczyli ponad 2,1 mln zł na działania zwiększające zaangażowanie obywateli w życie publiczne oraz rozwój młodych stowarzyszeń i fundacji, Dofinansowano 500 projektów, w realizację których zaangażowanych było ponad 7 600 wolontariuszy i blisko 150 000 odbiorców działań.

Więcej o konkursie na www.mazowszelokalnie.pl
Film z zeszłorocznej komisji w Siedlcach: https://youtu.be/rhuwk-WWTU4
Publikacja - mapa projektów 2014-2016: http://mazowszelokalnie.pl/wpcontent/uploads/2016/11/mapa_aktywnosci_lokalnej_FIO-ML_2016.pd
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3