2017-05-05T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Będą walczyć o dotację

REKLAMA
zdjecie 1391
zdjecie 1391
REKLAMA
1
0
0

8 maja (poniedziałek) w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce, ul. Korczaka 73 w godz. 9.00-16.30 odbędzie się posiedzenie komisji konkursowej programu FIO-Mazowsze lokalnie.

Ponad 20 lokalnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, pułtuskiego, wyszkowskiego i przasnyskiego będzie ubiegało się nawet o 5 tys. złotych na działania wspierające rozwój swoich społeczności. W posiedzeniu komisji może wziąć udział nawet blisko 100 osób, liderów, społeczników, przedstawicieli środowisk lokalnych.

Jest to już piąte z siedmiu spotkań komisji w ramach FIO-Mazowsze Lokalnie, które odbywają się w kwietniu i maju w całym województwie. Do tej pory komisje obradowały w Grodzisku Maz., Warszawie i Siedlcach i Płocku. Poza Ostrołęką komisje odbędą się jeszcze w  Radomiu.

Spotkania przed komisjami stanowią drugi etap oceny projektów, które przeszły ocenę ekspertów na podstawie złożonych fiszek opisujących planowane działania. Z blisko 500 wniosków eksperci wybrali ponad 200, które zaprezentują się przed lokalnymi komisjami, a następnie z nich najlepsze otrzymają dofinansowanie.

- Formuła lokalnych komisji działa w obie strony, z jednej pozwala wnioskodawcom na bezpośredni kontakt z oceniającymi, przez co możliwe jest uzupełnienie oferty, dopowiedzenie czegoś, o czym zapomniano napisać, a z drugiej strony, komisja ma szansę weryfikacji wniosków, które zna jedynie z opisu. Bezpośrednia rozmowa sprawia, że działania stają się bardziej realne. Do ekspertów przemawia zaangażowanie i entuzjazm wnioskodawców – mówi Daniel Prędkopowicz, członek komisji, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Jest to też olbrzymia dawka energii, która udziela się wszystkim i doładowuje tych, którzy ostatnie miesiące spędzili przy komputerze pracując nad konkursem – dodaje.

Komisja obradować będzie w pięcioosobowym składzie: Aleksandra Strejmer, Fundacja Fundusz Współpracy, Paula Koziak Fundacja Fundusz Współpracy, Anna Tyszka LGD Zaścianek Mazowsza, Barbara Pędzich-Ciach, Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi (Długosiodło), Małgorzata Sobiesiak, Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Zapraszamy Państwa na to wyjątkowe wydarzenie, które daje możliwość  spotkania i rozmowy z miejscowymi działaczami społecznymi, a także pozwala zapoznać się z ich bardzo ciekawymi pomysłami.

Dotychczas dofinansowane projekty w ramach FIO-Mazowsze Lokalnie można znaleźć na mapie dostępnej na stronie www.mazowszelokalnie.pl

FIO Mazowsze Lokalnie jest programem wsparcia dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa mazowieckiego. Operatorem programu są trzy organizacje pozarządowe: Fundacja Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS oraz Stowarzyszenia Europa i My. Celem Programu jest zwiększenie liczby oraz roli inicjatyw oddolnych, szczególnie w małych społecznościach lokalnych. Program jest realizowany w nowej formule rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich finansowanego z krajowych środków publicznych pochodzących z budżetu państwa. W latach 2014-2016 operatorzy przeznaczyli ponad 2,1 mln zł na działania zwiększające zaangażowanie obywateli w życie publiczne oraz rozwój młodych stowarzyszeń i fundacji, Dofinansowano 500 projektów, w realizację których zaangażowanych było ponad 7 600 wolontariuszy i blisko 150 000 odbiorców działań.

Więcej o konkursie na www.mazowszelokalnie.pl
Film z zeszłorocznej komisji w Siedlcach: https://youtu.be/rhuwk-WWTU4
Publikacja - mapa projektów 2014-2016: http://mazowszelokalnie.pl/wpcontent/uploads/2016/11/mapa_aktywnosci_lokalnej_FIO-ML_2016.pd

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×