eOstroleka.pl
Polska,

Będzie raport PiS ws. Amber Gold: „Jak zielona wyspa zamieniła się w bursztynowe bagno”

REKLAMA
zdjecie 6509
zdjecie 6509
REKLAMA

Po tym, jak w czwartek odrzucono wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, posłowie opozycji zapowiadają, że nie zamierzają składać broni w sprawie Amber Gold.

Na konferencji politycy Prawa i Sprawiedliwości powołali się na nowe fakty w sprawie Amber Gold, które ujawnił jeden z tygodników. Kilka fragmentów wypowiedzi przytoczył poseł Andrzej Duda.

Trójmiasto to wielka pucha Pandory. Trzeba było by te F16, spalić to, zaorać i jeszcze raz podpalić. Potem każdemu wychodzącemu dawać przepustkę po sprawdzeniu, że nie jest pozapinany z dziwnymi ludźmi. To jest jedna wielka sitwa powiedział były szef gdańskiego CBŚ. Frankowski, dyrektor zarządzający OLT Express. Kloskowski bardzo mnie namawiał do kontaktów z Tuskiem. Mi to zawsze śmierdziało. Zawsze patrzyłem na chłopaka przez pryzmat nazwiska, żeby wyjaśnić pan Kloskowski jest dyrektorem gdańskiego lotniska. Frankowski, Kloskowski prezes Zarządu lotniska w Gdańsku to cwany lis. On Tuska wziął dlatego żeby sobie kupić przyszłość. Frankowski, stanowisko było już przygotowane. Wtedy spotkałem Marcina P. On stanowisko wyjął i dał Michałowi Tuskowi - cytował poseł Andrzej Duda.

Tygodnik ujawnił też informacje, z których wnika, że w stosunku do prokuratora okręgowego w Gdańsku prowadzone są czynności śledcze z podejrzeniem korupcji.

- Co jeszcze musi być ujawnione w tej sprawie, żeby przełamać ten impas? Donald Tusk absolutnie do jawnego rozpatrywania tej sprawy nie dopuści - mówi Duda, podkreślając, że sprawę Amber Gold mogłaby wyjaśnić tylko komisja śledcza.

- Sprawa Amber Gold pokazuje system rządów Donalda Tuska. Pomiędzy 2009 a 2011 rokiem spółka Amber Gold nie składała deklaracji podatkowych, nie płaciła podatków, nie składała sprawozdań finansowych. Nie było żadnej ingerencji ze strony organów skarbowych. Tu jest walka z kryzysem, a facet, który okazuje się oszustem, przez dwa lata działa pod parasolem ochronnym władzy - zauważa Duda.

Afera Amber Gold jest obecnie przedmiotem prac nowo powstałego zespołu ds. obrony demokratycznego państwa prawa. - Zespół przygotowuje raport o „amberpaństwie” - o tym, w jaki sposób zielona wyspa zamieniła się w bursztynowe bagno i o tym, jak degraduje się polskie państwo - mówi Krzysztof Szczerski.

Szef zespołu podkreśla, że raport, który ma zostać zaprezentowany w tym miesiącu, ukaże prawdziwy stan rzeczy i powiązania towarzysko-biznesowe na Pomorzu. - To powinien być głos wołania o to, by polski parlament potrafił wzbić się ponad partyjne interesy. Polskie państwo wymaga oczyszczenia - przekonuje Szczerski.

Poseł PiS podkreśla także, że „działania polskich władz w dwóch miejscach naruszają przepisy konstytucji”. Chodzi o naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwo obywateli i państwa prawa. - W polskim systemie prawnym to oznacza Trybunał Stanu - zaznacza Szczerski.

Wypowiedź posła Andrzeja Dudy:


Wypowiedź posła Krzysztofa Szczerskiego:[źródło: Radio Maryja / mypis.pl]

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
×