eOstroleka.pl
Polska,

Kto chroni szefa Amber Gold?

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
fot. Gazeta Polska Codziennie fot. Gazeta Polska Codziennie
REKLAMA

Na razie można jedynie snuć hipotezy, kto był rzeczywistym mocodawcą Marcina P. Wiadomo natomiast, że tylko dzięki układowi, w którym funkcjonował, było możliwe odbieranie podziękowań od prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a także bierność sądów i prokuratury - czytamy w sobotniej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Marcin P., który ma na koncie w sumie dziewięć prawomocnych wyroków za oszustwo, w piątek usłyszał sześć zarzutów w śledztwie dotyczącym Amber Gold. Dotyczy ono prania brudnych pieniędzy - według nieoficjalnych informacji chodzi o setki milionów złotych. Gdzie się podziały pieniądze? Nie wiadomo. W domu Marcina P. znaleziono 57 kg złota o wartości około 10 mln zł, trochę platyny i srebra.

Dziennikarze „GPC” zapytali prokuraturę, jak to jest możliwe, że osoba z dziewięcioma wyrokami za oszustwo, niemająca zezwolenia na handel złotem, mogła działać przez kilka lat, ale nie uzyskali odpowiedzi na pytania.

Marcin P. po postawieniu zarzutów opuścił prokuraturę. Jako środek zapobiegawczy prokuratura zastosowała poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i zatrzymanie paszportu.

W piątek funkcjonariusze ABW przeszukali pomieszczenia tanich linii lotniczych - spółki OLT Express, której właścicielem jest Amber Gold. Śledczy podejrzewają, że to właśnie poprzez OLT były wyprowadzane pieniądze z AG.

Z OLT Express współpracował syn premiera Michał Tusk, który jednocześnie pracował w gdańskim porcie lotniczym, którego właścicielem jest skarb państwa. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Michała Tuska, które złożyło Stowarzyszenie „Stop korupcji”, wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Więcej na ten temat w sobotnim wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.


[źródło: Gazeta Polska Codziennie]

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×