2017-12-11T10:09:42+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czartoryski: Premier Morawiecki to Boży człowiek

REKLAMA
REKLAMA
22
2
11

Poseł PiS Arkadiusz Czartoryski zdecydował się na podsumowanie pracy rządu Beaty Szydło, a także pokusił się o prognozy dotyczące przyszłego rządu Mateusza Morawieckiego. W rozmowie z fronda.pl nazwał go 'Bożym człowiekiem'.

- Za rządów PO Ostrołęka była na cenzurowanym - rząd odmówił nam jakiejkolwiek pomocy. Wtedy pojawił się dobry anioł – Mateusz Morawiecki. Stąd wiem, że jest to patriota, człowiek, oddany jest całym sercem Polsce. Jest to Boży człowiek. Uważam, że ten tandem: premier Morawiecki-wicepremier Beata Szydło zewsparciem w parlamencie po prostu się sprawdzi. Głęboko wierzę w to, że jego umiejętności pozyskiwania inwestorów, jego kontakty na świecie, w Stanach Zjednoczonych, ale i w Europie Zachodniej będą dobrze służyły Polsce - mówi poseł Arkadiusz Czartoryski.

'Boży człowiek' to dość odważne określenie, ale poseł Czartoryski w dalszej części wywiadu wyjaśnia dlaczego tak sądzi: -  Bo go znam, jest on człowiekiem wierzącym, posiada dużą osobistą etykę i moralność. Wczoraj wszyscy mogliśmy przeczytać w Internecie, że zanim oficjalnie objął stanowisko premiera poprosił swojego ojca, Kornela Morawieckiego o błogosławieństwo.

Okazuje się również, że premier Mateusz Morawiecki miał w przeszłości pewien związek z Ostrołęką i budującym się u nas Muzeum Żołnierzy Wyklętych. -  Ja akurat jestem w tej komfortowej sytuacji, że znam osobiście pana premiera Morawieckiego. Jeszcze w czasie rządów Platformy Obywatelskiej, kiedy wiele lat temu w Ostrołęce zaczynaliśmy budowę muzeum Żołnierzy Wyklętych, pojawił się jeden z prezesów banku – Mateusz Morawiecki. Wtedy, kiedy potrzebowaliśmy wsparcia, on nam go udzielił. Przyjdzie czas, kiedy nastąpi uroczyste otwarcie tego muzeum z serca panu Premierowi Morawieckiemi ale też premierowi Glińskiemu będziemy dziękować - stwierdza Czartoryski.

Cały wywiad z Arkadiuszem Czartoryskim przeczytasz w serwisie fronda.pl.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×