eOstroleka.pl
Region,

Finał VII  Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego w PWSIiP [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA

Rozstrzygnięto VII edycję Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Do zmagań przystąpiło około 200 uczniów z pięciu województw.

W siódmej edycji Konkursu organizowanego przez Instytut Informatyki i Automatyki PWSIiP w Łomży wzięło udział około dwustu uczniów z pięciu województw. Do finału zakwalifikowało się sto osób, a na podium, jako zdobywca najważniejszego trofeum, stanął Damian Werpachowski z II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Puchar przechodni, dla szkoły, której uczestnicy zdobyli w całym konkursie najwyższą liczbę punktów, powędrował do II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży.

- Matematyka to nauka pożyteczna, piękna, elegancka. Rozwija intuicję i wyobraźnię – mówił dr hab. Romuald Kotowski, Dyrektor Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP oraz przewodniczący Komisji Organizacyjnej Konkursu, podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom.

Dwa pierwsze etapy konkursu odbyły się za pośrednictwem platformy internetowej. Uczestnicy mieli do rozwiązania 30 zadań. W finale zmierzyli się tylko z pięcioma zadaniami, ale za to o podwyższonej trudności i bardziej oryginalnymi niż zadania szkolne. Zwycięzcami okazali się licealiści z Białegostoku. Pierwsze miejsce zajął Damian Werpachowski z II LO w Białymstoku, który w ubiegłym roku także był zwycięzcą matematycznych zmagań.

- Pan Damian zajął także drugie miejsce w tegorocznym konkursie Infotest, organizowanym również przez Instytut Informatyki i Automatyki PWSIiP. Młody, zdolny człowiek. Oczywiście w naszym konkursie nie ma przegranych, wyłaniamy zwycięzców z grona najzdolniejszej młodzieży.  Pierwsze etapy konkursu nie mają ograniczeń terytorialnych, dlatego z roku na rok przybywa szkół, które chcą uczestniczyć w matematycznej rywalizacji - informuje Anna Chrzanowska z PWSIiP, współorganizatorka uczelnianych konkursów, matematycznego oraz informatycznego.

Drugie miejsce zajął Jacek Jakimiuk, także z II LO w Białymstoku, a trzecie Franciszek Budrowski z I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Nagroda Dyrektora Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP, dla najlepszego gimnazjalisty w Konkursie,  powędrowała do Tomasza Modzelewskiego z Publicznego Gimnazjum Nr 6 w Łomży, który w finałowej rozgrywce uplasował się na wysokiej dwunastej pozycji. Wyróżnienia za najwyższą liczbę punktów zdobytych podczas wszystkich etapów otrzymali: ponownie Damian Werpachowski i Jacek Jakimiuk oraz Filip Wierzbowski z II Liceum im. Marii Konopnickiej w Łomży, zdobywca trzeciej nagrody w tegorocznym konkursie Infotest. Nagroda dla nauczyciela, którego drużyna w finale uzyskała najwyższą średnią punktów, przypadła Ewie Kiersnowskiej z II LO w Białymstoku.

Nagrody zwycięzcom, m.in. czytnik e-boków, tablety, dysk zewnętrzny, przenośny głośnik, ufundowali: Rektor PWSIiP, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Wójt Gminy Łomża oraz Zakład Usług Informatycznych NOVUM.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×