2019-01-11T09:36:17+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Finały WOŚP pod specjalnym policyjnym nadzorem

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
6
3
11

Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli.

 
Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
 
Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, dbać będą o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także cały czas prowadzi działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.
 
Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 
Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
 
Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
 
Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
 
Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
 
Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.
 
Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.
 
Porady dla wolontariuszy
 
Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
głównych ciągach komunikacyjnych;
miejscach dobrze oświetlonych;
miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.
 
Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
 
Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.
 
Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.
 
Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.
 
Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~abc, 11:44 11-01-2019,   73%
Nie wiem jak naiwnym trzeba być, żeby dawać pieniądze na tą zbiórkę. Nie wystarczy, że płaci się podatki, zusy i inne składki zdrowotne? Jeszcze dorzucać ze swojej kieszeni, i to za pośrednictwem cwaniaka co sporą część z tego bierze dla siebie?? Żenada.
odpowiedz   •   oceń :  
~Tokoz, 13:56 11-01-2019,   20%
@~abc Będę naiwny i dam 2 razy więcej jak w zeszłym roku. Już w paru sklepach wrzuciłem do puszek, a i wolontariusze też dostaną. A Ty idź i daj plebanowi na tacę, on bardziej tego potrzebuje.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:29 11-01-2019,   67%
@~Tokoz a sobie wrzucaj. dla mnie jeszcze lepiej że się sam opodatkujesz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 15:07 11-01-2019,   82%
Dzień dobry!

Nigdy nie dałam (i nie dam) złamanego grosza na Żałosną Żebraninę Jurka Owsika. Natomiast hojnie wspomagam, (tak jak kilka dni temu), księdza chodzącego po kolędzie...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~ja, 16:07 11-01-2019,   25%
@~Anna - Kurpiowska Panna jest cię tak dużo w komentarzach że chyba płacą ci dobrą kasę za te bzdury albo po po prostu jesteś tak nie lubiana za swoje mądralowanie że siedzisz w domu przed komputerem obłożona chipsami ciastkami parówkami i piszesz w samotnośći te wypociny. Szczere wyrazy współczucia
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:41 11-01-2019,   40%
@~Anna - Kurpiowska Panna Wojtka juz przestan kadzic ze hojnie wspomagasz ksiedza po koledzie - sam proboszcz sie z Ciebie smial ze dales tylko dwie dychy i to na caly rok :D
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:03 11-01-2019,   25%
@~Anna - Kurpiowska Panna Ja widzisz ,,droga aniu,,  dam naprawdę dużo na chore dzieci niż dla zdrowych byków rozbijających się  furami i naigrywających się z maluczkich.  Sam na sobie to wielokrotnie odczułem. To jest twój wybór co robisz ze swoją forsą. Ja w tym roku po raz  pierwszy w dorosłym życiu nie otworzę drzwi księdzu po kolędzie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 17:05 11-01-2019,   100%
@~ja Dzień dobry!

Daj  spokój - nie rozśmieszaj mnie:  "dobra kasa"za moją PiSaninę? Starcza mi ledwo na waciki. Gdyby nie praca zawodowa, za pieniądze z mojej radosnej twórczości przymierałabym głodem...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 17:09 11-01-2019,   100%
Dzień dobry!

Źle zrozumiałeś, mój miły, księdza proboszcza. Dałam mu nie "dwie dychy", lecz "dwie setki" (i PiSząc "dwie setki", bynajmniej nie  mam na myśli miary pojemności płynów) ...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 17:15 11-01-2019,   100%
Dzień dobry!

Na razie nie  mam  twoich dylematów. Jeżdżę furą lepszą niż większość "zdrowych byków". Gdy zostanę zdegradowana w kategorii "fara" przez większość księży - zastanowię się nad zmniejszeniem finansowania Kościoła...
Dla mnie nadal obowiązującą jest zasada: ksiądz w dom - Bóg w dom...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 19:24 11-01-2019,   80%
@~Anna - Kurpiowska Panna Oczywiście, w poprzednim poście, winno być "fura", a nie jak popełniłam  "fara". No cóż, wielka ze mnie fujara...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 4311