2012-08-22T22:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: Czy na odcinku ul. Głowackiego musi obowiązywać zakaz ruchu, skoro i tak wszyscy go łamią? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. D. Płoski fot. D. Płoski
REKLAMA

Na ulicy Głowackiego od skrzyżowania z ul. Gomulickiego obowiązuje zakaz ruchu po godzinie 19. Zakaz ten nie dotyczy mieszkańców domów zlokalizowanych na odcinku za zakazem i taksówek. Jednak prawdopodobnie niewiele osób wie, że ten zakaz obowiązuje już od poprzedniego skrzyżowania z ulicą Gołębią. O całej sytuacji poinformował nas jeden z czytelników.

Ale jak zaobserwowaliśmy, nikt tego zakazu nie przestrzega. Dlaczego?

- Bo jak chcę dojechać do np. placu 1 Maja i stosując się do zakazu skręcę w lewo, w ulicę Gołębią, to dojadę do ulicy Kilińskiego, gdzie znaki nakażą mi skręcić w lewo w kierunku skrzyżowania z ul. Goworowską i Sienkiewicza - tłumaczy nam jeden z kierowców, którego złapaliśmy na złamaniu zakazu.

- Przejazd ul. Gomulickiego jest jedyną możliwą drogą dojazdu z „deptaka” do ul. Łęczysk i okolic - dodaje kolejny kierowca.

- Mam garaż przy ul. Sowiej, to jedyna droga dojazdu. Którędy mam jechać skoro wszędzie są zakazy? - pyta inny kierowca.

I kierowcy jeżdżą tamtędy mimo zakazu. Na naszych oczach przemknął nawet samochód straży miejskiej.

Spytaliśmy w ostrołęckim ratuszu, czy ustawienie tego zakazu jest zasadne, skoro jedynie utrudnia on organizację ruchu w rejonie Starego Miasta, gdzie prawie każda uliczka jest jednokierunkowa.

- Na odcinku między ulicą Gołębią a Gomulickiego obowiązuje w soboty zakaz ruchu po godzinie 19. Do wspomnianego odcinka ulicy Gomulickiego można dotrzeć od ulicy Staszica, Bernardyńskiej czy placu 1 Maja, pozostawiając samochód na parkingu -  tłumaczy Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy ostrołęckiego Urzędu Miasta. - Ze względu na zmiany zasad ruchu w obrębie Starego Miasta (ruch jednokierunkowy na ul.Bernardyńskiej i Gołębiej) otwarto ulicę  Głowackiego do tej ostatniej. Niemniej jednak nadal zachowuje ona charakter ulicy o ograniczonym ruchu w strefie zamieszkania w dni weekendowe i dalsze zmiany umożliwiające ruch na pozostałym jej odcinku nie są przewidywane - dodaje Dorobiński.


Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić. Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Telefon: 790 685 572, mail:


D. Płoski

REKLAMA
fot. D. Płoski fot. D. Płoski
fot. D. Płoski fot. D. Płoski
fot. D. Płoski fot. D. Płoski
fot. D. Płoski fot. D. Płoski
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×