2012-07-08T19:14:00+02:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Jasna Góra: 20. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja [VIDEO]

REKLAMA
fot. youtube fot. youtube
REKLAMA

Setki tysięcy osób z kraju i ze świata wzięło udział w jubileuszowej XX Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Królowej Polski. Zgromadzonych słuchaczy pozdrowił Ojciec Święty Benedykt XVI. Ojciec Tadeusz Rydzyk zapowiedział, że w październiku Rodzina Radia Maryja osobiście podziękuje Ojcu Św. podczas pielgrzymki do Rzymu. W czasie spotkania u Najświętszej Matki, dyrektor Radia Maryja został włączony do Konfraterni – duchowego braterstwa z zakonem Paulinów. Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę miała szczególny wymiar. Była wielką modlitwą o wolność słowa w Polsce i zaprzestanie dyskryminacji TV Trwam.

Ojciec Sebastian Matecki, przeor Jasnej Góry, witając przybyłych pielgrzymów i kapłanów, dziękował „za szczególne źródło ewangelizacji, jakim jest Radio Maryja i dzieła przy nim wyrosłe. Zwrócił uwagę na TV Trwam, która w tym okresie jest dyskryminowana.

zdjecie 300
Mszy św. na Jasnogórskich wałach przewodniczył ksiądz biskup Stanisław Stefanek. Biskup senior diecezji łomżyńskiej powiedział, że podczas tego spotkania modlimy się o wolność mediów. Ks. bp. przestrzegł przed dwoma groźnymi zjawiskami: naszym egoizmem legalnym i legalnym egoizmie państwowym.

„„Wydaje się wielkim tego świata, że jeśli wygrają wybory to wolno im w tej chwili władać na każdym poziomie, nawet sięgnąć do uprawnień samego stwórcy i zmieniać prawo boskie; bo oni mają większość w parlamencie” - stwierdził ks. bp. W tym kontekście pasterz senior kościoła łomżyńskiego przytoczył słowa swojej rozmowy z jednym z polityków partii rządzącej. Wskazał przy tym na zasługi dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka i jego dzieł na polu niesienia prawdy, jednoczenia rodzin, obrony prawa naturalnego i odbudowy Polski. „To nie jest sprawa podpisu tylko jednego urzędnika ws. jednej rozgłośni, to jest wołanie o prawdę i sprawiedliwość dla wszystkich inicjatyw na świecie, które w imię Boga staja przy człowieku” - – mówił ks. bp.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, dziękował Ojcu św. Janowi Pawłowi II, a także każdemu kto wspiera TV Trwam w dążeniu do uzyskania miejsca na multipleksie: Ojcu św. Benedyktowi XVI, ks. biskupom i Rodzinie Radia Maryja. „Miłość do Boga, Kościoła, Człowieka i Ojczyzny - tym właśnie charakteryzuje się Rodzina Radia Maryja” –- stwierdził dyrektor Radia Maryja. Dodał, że Polska jest coraz bardziej biedniejsza materialnie ale miłością do Boga może podbić całą Europę.

Pierwszy dzień pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę zakończyła wieczorna modlitwa - Apel Jasnogórski.

Wspólne świętowanie w niedzielę rozpoczęło się o godz. 8 godzinkami. Głównym punktem spotkania była msza św. o godz. 11. Eucharystii przewodniczył sekretarz watykański Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego ks. abp. Joseph Tobin.

Homilię wygłosił ks. bp prof. Kazimierz Ryczan, ordynariusz diecezji kieleckiej. Podczas pielgrzymki dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk został włączony do Konfraterni –duchowego braterstwa –z zakonem Paulinów.

Na tegoroczne spotkanie do Matki Bożej Częstochowskiej przybyli całymi rodzinami pielgrzymi z kraju i ze świata. Było ich około 300 tysięcy.


[źródło: radiomaryja.pl]

REKLAMA
zdjecie 1573
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9  10  11  12 dk13  14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×