2012-09-07T14:43:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Kolejne pytania o Amber Gold i OLT Express

REKLAMA
zdjecie 4038
fot. oltexpress.com fot. oltexpress.com
REKLAMA
zdjecie 4038

Czy Urząd Lotnictwa Cywilnego zadziałał w sprawie OLT Express jak należy? Zdaniem opozycji, gdyby ULC w odpowiedni sposób zweryfikował przewoźnika, problem Amber Gold udałoby się ujawnić znacznie wcześniej.

Andrzej Adamczyk podkreślił rolę Amber Gold w kreowaniu nowego przewoźnika lotniczego, jakim był OLT Express. Zaznaczył, że gdyby dopełniono wszystkich procedur związanych z dopuszczeniem OLT Express na rynek lotniczy, problem Amber Gold udałoby się rozwiązać znacznie wcześniej.

- Pan minister Nowak w ubiegłym tygodniu pomylił prawdopodobnie świadomie koncesję z certyfikatem, czyli licencją. Koncesja na przewóz lotniczy, przewóz pasażerski powinna przede wszystkim uwzględniać program ekonomiczno-biznesowy. Zaś certyfikat, o którym mówił minister Nowak, że był zupełnie wystarczający, potwierdza tylko możliwości techniczne. To zaniechanie ze strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego i przede wszystkim ministra transportu, który nadzoruje ULC. Na skutek tych zaniechań w polskiej przestrzeni gospodarczej i powietrznej mógł zafunkcjonować OLT Express - wskazywał Adamczyk.

Zdaniem posła PiS nieuzasadnione było prezentowane w ubiegłym tygodniu samozadowolenie Donalda Tuska i Sławomira Nowaka, jeśli chodzi o właściwe działanie organów państwa.

- Na zwołanym w trybie nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Infrastruktury pan minister Nowak wydawał się być bardzo zadowolony. Jasno i otwarcie twierdził, że instytucje państwowe nie zawiodły, szczególnie w czasie kiedy przygotowywane było wejście na polski rynek przewoźników lotniczych firmy OLT Express. Premier Donald Tusk również wydawał się być zadowolony z postępowania ministra transportu - zauważył Adamczyk.

Poseł PiS podkreślił, że gdyby ULC zażądało planu ekonomiczno-biznesowego, wówczas OLT dostarczyłoby zaudytowany raport na temat stanu finansowego Amber Gold. - Gdyby tak się stało, problem Amber Gold skończyłby się dużo wcześniej - uważa Adamczyk.


[źródło: mypis.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
Dzisiaj:
Wydarzenia
×