2017-10-06T14:29:34+02:00 eOstroleka.pl 10 0 13 10
Ostrołęka,

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa podsumowana

REKLAMA
www.ostroleka.pl
REKLAMA
13
0
0
W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się wczoraj spotkanie samorządowców z regionu, podczas którego podsumowano rok działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Ostrołękę reprezentował wiceprezydent Grzegorz Płocha.

We wczorajszym spotkaniu w szczycieńskiej szkole policyjnej udział wziął także kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski oraz samorządowcy z miast sąsiadujących z Ostrołęką.

Działanie aplikacji podsumowano podczas konferencji naukowej „Wizerunek służby – tradycja, współczesność, przyszłość” skierowanej głównie do przedstawicieli służb podległych i nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych oraz władz samorządowych. Podsumowania dokonał Minister Jarosław Zieliński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Charakterystykę nanoszonych zagrożeń i ich wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny  przedstawił Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Swoje wystąpienia w przedmiotowym obszarze zaprezentowali również m.in. nadinsp. Jan Lach – Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz Komendanci Wojewódzcy Policji w Białymstoku – nadinsp. Daniel Kołnierowicz oraz w Gdańsku – insp. Jarosław Rzymkowski, Komendant Stołeczny Policji insp. dr Rafał Kubicki, a także Koordynator Krajowy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mł. insp. Dariusz Prządka - radca Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP.

Zgodnie z założeniami aplikacja jest platformą wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Każdego dnia zgłaszanych jest ponad tysiąc różnego rodzaju sytuacji, które w ocenie ludzi wpływają na poczucie bezpieczeństwa ich samych, jak i ich sąsiadów. Od początku działania aplikacja odnotowała ponad trzy miliony odsłon. Blisko milion użytkowników zapoznało się z zagrożeniami naniesionymi na mapę, bądź sami wskazali Policji miejsca i zagrożenia, które w ich ocenie, należy wyeliminować w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4