2017-10-06T14:29:34+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa podsumowana

REKLAMA
www.ostroleka.plwww.ostroleka.pl
REKLAMA
13
0
0

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się wczoraj spotkanie samorządowców z regionu, podczas którego podsumowano rok działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Ostrołękę reprezentował wiceprezydent Grzegorz Płocha.

We wczorajszym spotkaniu w szczycieńskiej szkole policyjnej udział wziął także kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski oraz samorządowcy z miast sąsiadujących z Ostrołęką.

Działanie aplikacji podsumowano podczas konferencji naukowej „Wizerunek służby – tradycja, współczesność, przyszłość” skierowanej głównie do przedstawicieli służb podległych i nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych oraz władz samorządowych. Podsumowania dokonał Minister Jarosław Zieliński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Charakterystykę nanoszonych zagrożeń i ich wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny  przedstawił Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Swoje wystąpienia w przedmiotowym obszarze zaprezentowali również m.in. nadinsp. Jan Lach – Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz Komendanci Wojewódzcy Policji w Białymstoku – nadinsp. Daniel Kołnierowicz oraz w Gdańsku – insp. Jarosław Rzymkowski, Komendant Stołeczny Policji insp. dr Rafał Kubicki, a także Koordynator Krajowy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mł. insp. Dariusz Prządka - radca Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP.

Zgodnie z założeniami aplikacja jest platformą wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Każdego dnia zgłaszanych jest ponad tysiąc różnego rodzaju sytuacji, które w ocenie ludzi wpływają na poczucie bezpieczeństwa ich samych, jak i ich sąsiadów. Od początku działania aplikacja odnotowała ponad trzy miliony odsłon. Blisko milion użytkowników zapoznało się z zagrożeniami naniesionymi na mapę, bądź sami wskazali Policji miejsca i zagrożenia, które w ich ocenie, należy wyeliminować w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×