eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Od pomysłu do realizacji – o projektach zrealizowanych w ramach RPOWM [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

W ostrołęckiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odbyła się konferencja poświęcona projektom zaplanowanym i zrealizowanym w ramach RPOWM na lata 2014 – 2020.

Konferencja odbyła się 22 września w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Delegatura w Ostrołęce.

W roli gospodarza wystąpiła kierownik Elżbieta Mech, kierownik oddziału MJWPU w Ostrołęce.  Przedstawiła i przywitała bardzo licznie zgromadzonych gości konferencji. Wśród nich byli m.in.: poseł, Arkadiusz Czartoryski  wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, radni sejmiku woj. mazowieckiego Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak, Mariusz Popielarz, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce, Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki, Zenon Szczepankowski starosta pow. przasnyskiego, Zbigniew Kamiński starosta pow. ostrowskiego, przedstawiciele Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego  w Warszawie, Dorota Szymborska-Drozdowska prezes Fundacji Drabina Rozwoju, wójtowie gmin, samorządowcy, przedsiębiorcy.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonała wicemarszałek Elżbieta Lanc.

- Bardzo się cieszę, że w subregionie ostrołęckim dzieje się tyle dobrego, że dzięki wielkiej aktywności samorządów, ale również organizacji pozarządowych udało się zrealizować do tej pory dużo ważnych projektów - mówiła. - Milowych, które zaznaczają się na mapie subregionu dużymi sukcesami. I jako jeden z takich, pani wicemarszałek wymieniła drogę Ostrołęka-Wyszków "tzw. skrót do Warszawy", na którą w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego udało się Powiatowi Ostrołęckiemu zdobyć dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.  - Gratuluję panu starosto. To jest gigantyczny sukces - zwróciła się do Stanisława Kubła.  Jako kolejne Elżbieta Lanc wymieniła także środki pozyskane dla szpitala w Ostrołęce, zarówno na e-usługi jak i na zakup potrzebnego sprzętu, pieniądze pozyskane przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce; Powiatowy Urząd Pracy - na aktywizację bezrobotnych, OPWiK - na duży projekt na zwiększenie efektywności energetycznej.

- Za to co już się wydarzyło, bardzo serdecznie państwu dziękuję. Bo to wasza aktywność, wasza mądrość, wasze zaangażowanie tu zadziałało.

Następnie miała miejsce część panelowa. O wsparciu osób bezrobotnych powyżej 30. roku życia w ramach Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 mówił dyrektor WUP filia w Ostrołęce, Marian Krupiński. Mariusz Frankowski dyrektor MJWPU w Warszawie przedstawił  obecny stopień wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. A o tym jak skutecznie aplikuje się o środki w ramach RPOWM opowiedział starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Prezes Fundacji Drabina Rozwoju Dorota Szybmorska-Drozdowska przedstawiła z kolei zrealizowany przez fundację projekt Multimedialnego Centrum Natura.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×