2018-03-16T09:56:19+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Lelis: Inauguracja akcji „odblaskowej” [ZDJĘCIA]

fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

Dzieci, młodzież i seniorzy z terenu powiatu ostrołęckiego otrzymają odblaski, które zapewnić im mają bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły i domu oraz codziennych spacerów. W Lelisie oficjalnie zainaugurowano wspólną akcję ostrołęckiej policji, lokalnych samorządów oraz jednostek OSP, ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Dąbrówce oficjalnie rozpoczęto działania skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. W ramach akcji dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat oraz seniorzy powyższej 60 roku życia z terenu naszego powiatu otrzymają odblaski, które zostały zakupione przez urzędy gmin. Inicjatorem kampanii na terenie naszego powiatu z ramienia ostrołęckiej komendy jest naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Piotr Góralczyk angażując do tego Gminne Ochotnicze Straże Pożarne oraz gminy z terenu powiatu ostrołęckiego.

W inauguracji akcji wzięli udział: kom. Andrzej Dziadak zastępca komendanta policji w Ostrołęce, wójt Gminy Lelis Stefan Prusik, przedstawiciele urzędu gminy, dyrekcji strażacy OSP oraz policjanci z ostrołęckiego zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii oraz komunikacji społecznej.

- Ważnym elementem w ramach prowadzonych działań jest świadomość młodych ludzi o konieczności noszenia takich elementów, a nie tylko ich otrzymanie. Dlatego przed wręczeniem odblasków policjanci przeprowadzili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowym, po której uczniowie zobowiązali się do korzystania z tego rodzaju elementów, które bez wątpienia potrafią uratować nam zdrowie, a nawet życie. Wszyscy wiemy, że do świadomości dzieci najłatwiej wpłynąć przez zabawę, dlatego nie obyło się bez uśmiechu, humoru oraz przyjaciela najmłodszych, czyli Komisarza Kurpika. Dzieciom uświadomiono jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych – mówi aspirant Tomasz Żerański rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem odblasków. Podczas akcji zaplanowane jest przeszkolenie strażaków OSP na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez policjantów z zespołu do  profilaktyki społecznej i patologii oraz dzielnicowych. Po przeprowadzonym szkoleniu przez policjantów strażacy OSP na terenie całego powiatu będą docierać z odblaskami do mieszkańców poszczególnych gmin. Jednocześnie będą uświadamiać lokalną społeczność o konieczności ich noszenia oraz zachęcać do używania ich również w obszarze zabudowanym.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23  24  25 dk26 dk27  28 dk29
dk30  31  1  2  3  4  5
×