eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Maciej Wąsik o pobycie w więzieniu w Przytułach Starych. "Wpadałem w stan euforyczny" [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 4036
REKLAMA

Maciej Wąsik w rozmowie z Telewizją Republika zdradził, jak wyglądał jego pobyt w więzieniu w Przytułach Starych. O tym, że wychodzi na wolność, miał dowiedzieć się... podczas różańca. Mówił też, jak traktowali go strażnicy i co czuł, gdy zaczynały się codzienne protesty o godzinie 18:00.

Polityk PiS Maciej Wąsik przez kilkanaście dni przebywał w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych. Przewieziono go tu do odsiedzenia kary 2 lat więzienia. Przed więzieniem codziennie gromadzili się protestujący, którzy domagali się uwolnienia Wąsika oraz Mariusza Kamińskiego, wskazując, że prezydent ułaskawił ich w 2015 roku. Obaj wyszli na wolność wczoraj, po ponownym ułaskawieniu przez Andrzeja Dudę.

W rozmowie z Telewizją Republika Wąsik zdradził, jak wyglądał jego pobyt w Przytułach Starych.

- O godzinie 18:00, kiedy często była apatia, ciężki nastrój, dokuczał głód, dokuczał smutek, usłyszałem krzyki pod oknem i mogłem zobaczyć przez pleksę ludzi, którzy świecą latarkami, uruchamiają syreny, modlą się, to wpadałem w stan euforyczny. Cieszyłem się, że jest tam moja żona - mówił Maciej Wąsik w rozmowie z Telewizją Republika.

Polityk zdradził również, jak wyglądało jego wyjście z więzienia:

Kiedy usiadłem wczoraj do różańca, zaczęliśmy różaniec, otworzyły się drzwi do celi, wszedł funkcjonariusz Służby Więziennej i powiedział: "proszę się pakować, wychodzi Pan" (...) To pewien symbol, pewien znak. Warto odmawiać różaniec.

Wąsik o Służbie Więziennej: Byliśmy traktowani bardzo dobrze

Maciej Wąsik wspomniał również o listach, jakie dostawał: "Te listy, które przychodziły do więzienia, kartki, to naprawdę wielka sprawa. Każda taka kartka to jaskółka wolności, która przez zakratowane okno wlatywała do naszych cel".

Jak dodał, władze więzienia z empatią podchodziły do tego, co robili politycy - zdecydowali się oni na głodówkę. "Ze strony strażników byliśmy traktowani bardzo dobrze, choć trzymali się regulaminu, zachowywali się profesjonalnie" - wskazał Wąsik.

Źródło: Telewizja Republika
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×