eOstroleka.pl
Polska,

Marsz Wolności, Solidarności, Niepodległości [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA
Warszawa: 13 grudnia ulicami miasta przejdzie Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości.

- Jest to marsz, którym z jednej strony pamiętamy, pamiętamy to, co wydarzyło się 31 lat temu. Z drugiej strony mówimy o bardzo, bardzo negatywnych zjawiskach obecnego czasu, ale przed wszystkim myślimy o przyszłości. Myślimy o tym, że Polska (...) może się zmienić, a więc się zmieni i to zmieni się na lepsze, że będziemy mieli wolny, solidarny, niepodległy kraj - mówił podczas specjalnej konferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Dziś polska niepodległość jest na różne sposoby kwestionowana. Są i tacy, którzy mówią, że trzeba wyrzec się polskości i nie spotykają się w głównym nurcie mediów ze sprzeciwem, z oporem. Wręcz przeciwnie, często są traktowani bardzo poważnie, a o krytyce nie ma żadnej mowy - dodawał Kaczyński.

W Komitecie Honorowym Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości jest ponad 100 organizacji społecznych z całej Polski, ale jego formuła jest otwarta. Wśród członków Komitetu już dziś można wymienić m.in. ks. bp Antoniego Dydycza, ordynariusza diecezji drohiczyńskiej, ks. bp Ignacego Deca, ordynariusza diecezji świdnickiej, ks. bp Edwarda Frankowskiego, biskupa seniora diecezji sandomierskiej, Kawalerów Orderu Orła Białego: Jana Olszewskiego, Andrzeja Gwiazdę, Bogusława Nizieńskiego oraz Zbigniewa Romaszewskiego, a także Zofię Romaszewską, Marka Jurka, Piotra Glińskiego, Andrzeja Zybertowicza, Zbigniewa Krasnodębskiego, Jana Żaryna, Jarosława Polaka, Jarosława Marka Rymkiewicza, Jana Pietrzaka, Katarzynę Łaniewską, Halinę Łabonarską czy Jana Pospieszalskiego. (Cała lista, wciąż uzupełniana na stronie www.marsz13grudnia.pl w zakładce „wspierają nas”.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i współorganizator marszu zapowiedział, że weźmie w nim udział ponad 350 klubów „GP”.


[źródło: Niezależna.pl]
REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×