zdjecie 7233
zdjecie 7233
2012-04-05T09:50:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mieszkańcy osiedla Stacja na spotkaniu z prezydentem: „Jesteśmy odcinani od miasta” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. J. Pych
REKLAMA

Ponad stu mieszkańców osiedla Stacja, spotkało się z przedstawicielami policji, straży miejskiej, MZK oraz władzami miasta. Skarżyli się na tiry regularnie niszczące ich osiedle oraz na brak możliwość dojazdu do centrum miasta autobusami MZK.

Pierwszym z poruszonych podczas spotkania problemów była mała ilość autobusów MZK, którymi można dojechać do centrum miasta. Mieszkańcy ostro krytykowali decyzję prezesa MZK o zlikwidowaniu linii nr 6.

- Nie rozumiem, dlaczego ta linia została zlikwidowana jako nierentowna. Zawsze, jak wracałam z pracy, to była przepełniona - mówiła jedna z mieszkanek osiedla. - Czemu nasze osiedle jest odcinane od reszty miasta, mimo, że cały czas się rozwija i rozbudowuje?

Mieszkańcy dopytywali także, dlaczego rozkład jest ułożony tak, że jedzie kilka autobusów w odstępach dwu- trzy-minutowych, a następnie przez godzinę nie ma żadnego kursu.

- Ostatnio przyjechałem do Ostrołęki w niedzielę. Przyznaję, przegapiłem jeden autobus tuż po godzinie 20 - opowiadał zdenerwowany mieszkaniec. - Okazało się, że z przystanku przy ul. Gorbatowa nie ma już autobusu. Pobiegłem szybko na przystanek przy ul. 11 Listopada, tam jednak okazało się, że mam prawie godzinę do autobusu. Musiałem dzwonić po syna, żeby przyjechał po mnie. Tak nie powinno być!

Prezes, Ryszard Chrostowski, próbował tłumaczyć, że na razie nie da się zorganizować inaczej ruchu autobusowego na tym osiedlu. Sytuacja zmieni się po remoncie ulicy Bolesława Prusa, wtedy będzie można przedłużyć część kursów. Obiecał również, że postara się dostosować rozkład do potrzeb pasażerów.

Ostatecznie mieszkańcy osiedla postanowili, że spiszą swoje postulaty i przekażą je na ręce przewodniczącego rady osiedla - Mirosława Rosaka, który będzie zobowiązany do przekazania ich prezesowi MZK.

Druga sprawa omówiona podczas spotkania dotyczyła tirów, poruszających się po osiedlu. Jak zauważyli mieszkańcy, wiele z nich w nocy parkuje w miejscach do tego nieprzystosowanych, niszcząc je. Na Stacji zostały też wydzielone strefy, w których nie powinny poruszać się pojazdy cięższe niż 5 t, zakaz nie jest jednak przestrzegany.

Część właścicieli firm transportowych wyraziła podczas spotkania chęć porozumienia. Mają oni możliwość pozostawiania pojazdów na parkingach, znajdujących się poza terenem osiedla. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie przedstawicieli rady osiedla oraz transportowców, podczas którego będą prowadzone rozmowy odnośnie „przeprowadzki” tirów z terenu osiedla.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×