2021-05-05T09:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mieszkańcy ulicy Odległej domagają się budowy sieci kanalizacji. Jest odpowiedź prezydenta

REKLAMA
zdjecie 4840
zdjecie 4840
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
1

Grupa mieszkańców ulicy Odległej w Ostrołęce wystąpiła z petycją do prezydenta miasta, w której domagają się budowy przez miejską spółkę sieci wodno-kanalizacyjnej. Ostrołęcki włodarz udzieli odpowiedzi na petycję. Czy mieszkańcy będą z niej zadowoleni?

Petycja w sprawie budowy sieci wodno-kanalizacyjnej wpłynęła do prezydenta miasta w lutym. Temat opisywaliśmy szeroko na łamach naszego serwisu:

Mieszkańcy Odległej wystąpili z petycją do prezydenta. O co wnioskują?

W dużym skrócie – chodzi o to, że miasto posiada już znaczną część dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji, uchwalony jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określający rozmieszczenie i przeznaczenie działek oraz dróg miejskich. Zdaniem mieszkańców brak jest już tylko woli spółki miejskiej, by inwestycję zrealizować. Wnioskowali o to zadanie do OPWiK, jednak jak dotychczas, nie przyniosło to żadnego efektu. Stąd też zdecydowali się wystąpić z petycją.

Jaka jest odpowiedź prezydenta? 

29 kwietnia w Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się odpowiedź, której na petycję mieszkańców udzielił prezydent Łukasz Kulik.

(…) Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. dołoży wszelkich starań, aby w planie inwestycyjnym na 2022 rok uwzględnić opracowanie dokumentacji projektowej, obejmującej rozbudowę sieci wodociągowej we wnioskowanym obszarze oraz uzyskać pozwolenie na budowę dla przedmiotowej inwestycji.(…) Rozbudowa sieci wodociągowej będzie rozważana w miarę posiadanych środków finansowych przez Przedsiębiorstwo.

odpowiada prezydent.

Inwestycja, o którą wnioskują mieszkańcy miałaby być rozpatrywana dla całego obszaru zlokalizowanego w obrębie ulicy Odległej. W tym celu konieczne jest – jak wyjaśnia prezydent opierając się na informacjach z OPWiK, opracowanie projektu budowlanego uwzględniającego grawitacyjny system odprowadzania ścieków jako optymalne rozwiązanie techniczne dla powstającego osiedla mieszkaniowego.

 

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×