eOstroleka.pl
Polska,

Milion podpisów ws. TV Trwam

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
Ojciec Tadeusz Rydzyk (fot. youtube) Ojciec Tadeusz Rydzyk (fot. youtube)
REKLAMA
Polska: Już ponad milion podpisów w obronie Telewizji Trwam napłynęło do siedziby Radia Maryja w Toruniu.

Jednocześnie cały czas trwa liczenie kolejnych głosów sprzeciwu wobec decyzji KRRiT, która nie przyznała Telewizji Trwam miejsca na tzw. cyfrowym multipleksie.

O milionowym podpisie poinformował w piątek na antenie Radia Maryja dyrektor rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

- O godzinie 15:40 został policzony milionowy podpis do KRRiT - to był podpis państwa Leszczyńskich z Wrocławia - powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja podziękował jednocześnie wszystkim, którzy w ten sposób wspierają Telewizję Trwam m.in. radom miast, gmin i osiedli a także wszystkim organizacjom, w szczególności młodzieżowym.

- To jest nowa jakość - widać, że dostrzegają wartość społeczną Radia Maryja, że zależy im na narodzie na społeczeństwie - mówił dyrektor toruńskiej rozgłośni. Jak dodał „zbierane podpisy są swoistym referendum Polaków - czy chcą wolności w naszym kraju”. Ojciec dr Tadeusz Rydzyk zaapelował także o dalsze wysyłanie protestów do KRRiT, a ich kopii do siedziby Radia Maryja w Toruniu.

Jak poinformowało Biuro Radia Maryja w Toruniu, do siedziby radia każdego dnia napływa od 900 do 1200 listów z setkami podpisów w obronie Telewizji Trwam.

Z apelem do KRRiT o przyznanie Telewizji Trwam koncesji na nadawanie drogą cyfrową naziemną zwróciła się m.in. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, Parlamentarzyści i Eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski a także NSZZ Solidarność. Specjalne uchwały wystosowały Rady wielu miast i gmin w Polsce m.in. Ełku, Supraśla, Łap, Łomży, Płońska, Wołomina, Białegostoku, Ostrołęki i Lublina.

Głosy sprzeciwu wobec decyzji KRRiT napływają także od wielu organizacji krajowych i zagranicznych. Wszystkie protesty są publikowane na stronie internetowej Radia Maryja.


[źródło: mypis.pl]
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×