zdjecie 1166
zdjecie 1166
zdjecie 1166
2018-11-16T10:57:27+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mirosław Rosak wraca na stanowisko dyrektora

REKLAMA
Mirosław Rosak, fot. eOstroleka.plMirosław Rosak, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Ustępujący prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski przedostatniego dnia sprawowania swojej funkcji mianował na stanowisko dyrektora jednego z wydziałów Mirosława Rosaka.

Zarządzeniem nr 356/2018 z dnia 15 listopada (czyli dzień przed końcem kadencji), prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, wprowadził zmianę w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta. Zmiana ta polega na powołaniu nowego wydziału w miejsce istniejącego wcześniej referatu. Chodzi tu o Wydział Rozwoju i Działalności Gospodarczej. Zakres kompetencji nowego wydziału jest niemal w całości identyczny jak referatu, który zastąpił. Do kompetencji dopisane zostały jedynie zadania związane z koordynowaniem projektu ,,Utworzenie Centrów Kompetencji Technologii Informacyjno – Komunikacyjnych w Ostrołęce (Polska) i Mosty (Białoruś)’’ w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska  – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020, Priorytet 2.2 Rozwój Infrastruktury ICT’’. W wyniku zmian w strukturach urzędu powstają nowe stanowiska – dyrektor wydziału oraz asystent koordynatora projektu.

Funkcję dyrektora wydziału Kotowski powierzył Mirosławowi Rosakowi, który był kierownikiem zastąpionego przez nowy wydział referatu działalności gospodarczej. Wcześniej Rosak przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Wydziału Oświaty, z którego miał zrezygnować we wrześniu. Tak przynajmniej wtedy informował były prezydent Kotowski na łamach gazetki samorządowej. Przez kilka kolejnych tygodni Rosak zarządzał jednak ostrołęcką oświatą – podpisywał dokumenty, reprezentował też wydział podczas oficjalnych uroczystości. Dopiero pod koniec października formalnie został przesunięty na wolne stanowisko kierownika referatu działalności gospodarczej.

Mirosław Rosak żegna się z oświatą. Przed nim nowe wyzwania

Mirosław Rosak nadal rządzi Wydziałem Oświaty

Mirosław Rosak zostaje w Urzędzie Miasta. Będzie kierował, ale nie oświatą


Mirosław Rosak przesunięty z funkcji kierownika referatu na stanowisko dyrektora wydziału otrzymywał będzie także znacznie większe wynagrodzenie. Jakie? Tego pewnie prędko nikt się nie dowie. Z regulaminu wynagrodzeń obowiązującego w ratuszu wynika, że może on zarabiać nawet 1,5 razy więcej niż był kierownikiem referatu. Do tego dochodzą wszystkie premie i nagrody oraz dodatki – w tym także dodatek za sprawowanie nadzoru nad projektem utworzenia „Centrów Kompetencji Technologii Informacyjno – Komunikacyjnych w Ostrołęce (Polska) i Mosty (Białoruś)”.

W sprawowaniu „nowych” funkcji Rosakowi pomagać będzie asystent koordynatora projektu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×