eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Nasz wywiad z o. Manjackalem: „Na świecie panuje perwersja, mężczyzna może poślubić mężczyznę a kobieta kobietę”

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 3449
Przez cztery dni 800 małżeństw brało udział w rekolekcjach, które odbywały się w ostrołęckiej hali sportowo-widowiskowej. Prowadził je ojciec James Manjackal. Podczas jednej z przerw udało nam się przeprowadzić z nim krótką rozmowę.

Jak często ojciec przyjeżdża do Polski?

- Ojciec Manjackal: Szczerze mówiąc nie wiem, dokładnie można to sprawdzić to na mojej stronie internetowej. Jestem na pewno często, może 9 - 10 razy do roku.

Jak dużo ludzi przychodzi na rekolekcje?

- W Ostrołęce jest 800 par, zawsze na tego typu spotkania przychodzi dużo ludzi.

Z kim się lepiej rozmawia, z osobami młodymi czy raczej dorosłymi?

- Ze wszystkimi osobami rozmawia się dobrze. Nie ważne, czy to młodzi czy starsi, jeżeli tylko otworzą serce na Pana Boga. Nie mogę powiedzieć, do których do kogo mówi się lepiej.

Co chciałby ojciec przekazać małżeństwom podczas rekolekcji w Ostrołęce?

- Aby otworzyły serca na pierwotny plan Boga dla małżeństwa. Niestety, żyjemy w świecie, w którym panuje rozpacz. W świecie, gdzie wielu katolików nie decyduje się na związek sakramentalny, tylko żyją ze sobą i mają dzieci bez ślubu. Również żyjemy w świecie, w którym panuje perwersja, mężczyzna może już poślubić mężczyznę a kobieta kobietę. Dlatego chciałbym nauczyć małżeństwa katolickie jak powinien wyglądać ich związek według nauk Kościoła.

Co jest takiego wyjątkowego w ojca rekolekcjach, że zawsze przychodzi na nie tak wiele osób?

- O to trzeba by pytać uczestników, bo ja nie wiem. Wydaje mi się, że są spragnieni usłyszenia Słowa Bożego i chcą doznać działania Ducha Świętego. Myślę, że Polacy to są dobrzy ludzie.

Czy lubi ojciec prowadzić rekolekcje w Ostrołęce?

- Nie mam żadnego miejsca, w którym szczególnie lubię nauczać. Idę tam gdzie prowadzi mnie Duch Święty i tam gdzie ludzie się zbierają i gdzie  dobrze są zorganizowane rekolekcje tam jadę.

Kiedy będziemy mieli okazję znów zobaczyć ojca w Ostrołęce.

Nie wiem, jeszcze nie ustaliliśmy kolejnej wizyty.


Rozmawiał Jarosław Pych
REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×