zdjecie 7109
2019-02-23T00:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Niepodległość: pierwsze kroki” - podsumowanie projektu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
go. MŻW
REKLAMA
1
0
0

Dobiegł końca realizowany przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych cykl 20 warsztatów historycznych w ramach projektu „Niepodległość: pierwsze kroki” w Publicznym Przedszkolu oraz Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Młynarzach. Warsztaty były efektem współpracy muzeum z Kółkiem Rolniczym NadNarwianki z Sielunia.

W ciągu dwóch tygodni, w dwóch turach zajęć prowadzonych od 12 do 20 lutego, pracownicy MŻW pracowali z dziećmi i młodzieżą ze wszystkich grup przedszkolnych i klas szkolnych. W poszczególnych grupach wiekowych omawiano takie zagadnienia jak: symbole narodowe, sport w II RP, oświata po odzyskaniu niepodległości, pierwsze wybory, rządy Ignacego Jana Paderewskiego, Mała Konstytucja, opieka społeczna oraz kształtowanie się granic II RP. Głównym założeniem merytorycznym projektu było uwrażliwienie na fakt, że 11 listopada 1918 był zaledwie początkiem wielkiego dzieła odbudowy państwa polskiego. Przypomniano wydarzenia z 1919 roku, które w znaczący sposób ukształtowały międzywojenną Polskę. Uczestnicy wspólnie przyglądali się strojom dawnych sportowców, uczyli się kaligrafowania tradycyjnym piórem, wcielali się w rolę żołnierzy na froncie wojny polsko bolszewickiej, dyskutowali o prawach wyborczych kobiet.

- W naszej pracy staramy się urozmaicić lekcje tak, aby jak najlepiej przybliżyć dany temat lub problem. Dążymy do tego, by zajęcia były ciekawe i przyjemne. W tym celu stosujemy różne metody i techniki dydaktyczne pozwalające pobudzić kreatywność dzieci i młodzieży, zachęcić do aktywnego działania i wyciągania własnych wniosków – mówi koordynator projektu. - Bez współpracy uczestników i opiekunów nasze starania byłyby jednak daremne. Rodzinna atmosfera panująca w szkole przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a zaangażowanie najmłodszych sprawiło, że praca była dla nas przyjemnością.

Podsumowanie warsztatów zaplanowano na 6 marca! Zwieńczeniem projektu będzie wystawa, na której znajdą się prace dzieci i młodzieży wykonane w czasie prowadzonych zajęć. Wystawa otwarta zostanie w szkole w Młynarzach.

źródło: MŻW

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28