zdjecie 1675
zdjecie 1675
2017-10-17T22:15:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O włos od tragedii w centrum Ostrołęki [WIDEO]

REKLAMA
fot. YouTube
REKLAMA
4
1
9

Ignorant w srebrnym vw niemal staranował na skrzyżowaniu kilka aut, w tym dwie „elki” i nieoznakowany policyjny radiowóz. Do zdarzenia, uchwyconego na nagraniu wideo przez naszego Czytelnika, doszło na jednym z głównych skrzyżowań w centrum Ostrołęki.

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy nagranie wideo z bardzo niebezpiecznym wybrykiem kierowcy srebrnego vw golfa. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada, Kopernika i Bogusławskiego. Kierowca auta, z którego pochodzi nagranie poruszał się w kolumnie innych aut ulicą 11 Listopada. Na skrzyżowaniu zamierzał skręcić w lewo w ulicę Kopernika. Sygnalizator wskazywał zielone światło, zarówno dla skręcających w lewo, jadących na wprost i kierujących się w prawo w ulicę Bogusławskiego. Prawym pasem poruszały się prawidłowo dwie „elki”, lewym pasem na wprost pojechał nieoznakowany policyjny bus, za nim w lewo skręcało (również zgodnie z przepisami) białe auto, autor nagrania jechał tuż za nim.

Gdy białe infiniti wjeżdża już na skrzyżowanie, tuż przy jego lewym boku pojawia się srebrny vw golf, którego kierowca kompletnie zignorował sygnalizację z czerwonym światłem dla jego kierunku jazdy. Na nagraniu widać, jak infiniti z trudem umyka przed vw, unikając zderzenia zaledwie o kilka centymetrów. Autor nagrania także skręcający w lewo musiał hamować by uniknąć uderzenia w bok golfa przemykającego przez skrzyżowanie na czerwonym. Gwałtownie hamować musiał również kursant z jednej z „elek” skręcających w prawo.

Zachowanie kierowcy golfa zasługuje co najmniej na maksymalny mandat określony przepisami kodeksu drogowego lub nawet cofnięcie uprawnień. Niejednokrotnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na tym właśnie skrzyżowaniu było przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Tym razem kierowcy zaskoczeni przez ignoranta w vw wykazali się nie lada refleksem i do nieszczęścia nie doszło.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~dr. Joint , 08:51 18-10-2017,   -
odnajdźmy Go po detalach, c***... kołpaki i jakaś plastikowo aluminiowa obwódka nad lampami z tyłu

Podejrzewam że i naklejka "pajonier" na tylnej szybie jest
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:14 18-10-2017,   -
[quote=dr. Joint ]odnajdźmy Go po detalach, c***... kołpaki i jakaś plastikowo aluminiowa obwódka nad lampami z tyłu

Podejrzewam że i naklejka "pajonier" na tylnej szybie jest [/quote]

Kołpaki w dechę... Jedyne takie we całej wsi
odpowiedz   •   oceń :  
~wyryówmywy , 10:23 18-10-2017,   -
Miałem ostatnio w tym samym miejscu taką samą sytuację. Tylko że jechałem L-ką i  taksówka na czerwonym poleciała
odpowiedz   •   oceń :  
~Elo , 10:37 18-10-2017,   -
Daltonista jeb@#y
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja1 , 10:48 18-10-2017,   -
Ignorantem to jest ten wasz operator drona który lata nad głowami ludzi na wszelkich możliwych imprezach. Zastanawia mnie czy ma pozwolenie na takie przeloty, nie mówiąc już o tym, że łamie wszelkie możliwe przepisy.
Jeśli następnym razem zobaczę tą zabaweczkę na niebie to chyba sam osobiście szanowną redakcję na Policję zgłoszę
odpowiedz   •   oceń :  
~Redakcja , 11:19 18-10-2017,   -
[quote=Ja1 ]Ignorantem to jest ten wasz operator drona który lata nad głowami ludzi na wszelkich możliwych imprezach. Zastanawia mnie czy ma pozwolenie na takie przeloty, nie mówiąc już o tym, że łamie wszelkie możliwe przepisy.
Jeśli następnym razem zobaczę tą zabaweczkę na niebie to chyba sam osobiście szanowną redakcję na Policję zgłoszę [/quote]
Chyba pomylił Pan redakcje :).
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja1 , 11:28 18-10-2017,   -
[quote=Redakcja ][quote=Ja1 ]Ignorantem to jest ten wasz operator drona który lata nad głowami ludzi na wszelkich możliwych imprezach. Zastanawia mnie czy ma pozwolenie na takie przeloty, nie mówiąc już o tym, że łamie wszelkie możliwe przepisy.
Jeśli następnym razem zobaczę tą zabaweczkę na niebie to chyba sam osobiście szanowną redakcję na Policję zgłoszę [/quote]
Chyba pomylił Pan redakcje :).  [/quote]
Chyba jednak się nie pomyliłem wystarczy zerknąć w waszą galerię.
Poza tym latanie na terenie miejscowości takiej jak Ostrołęka wymaga odpowiednich pozwoleń, że o świadectwie kwalifikacji nie wspomnę a nie sądzę żeby Państwa "lotnik" takowe posiadał.
odpowiedz   •   oceń :  
~Redakcja , 12:30 18-10-2017,   -
Zapraszamy do redakcji dowie sie pan wiecej, i moze przestanie Pan rzucać głupie oskarżenia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja1 , 12:56 18-10-2017,   -
To nie jest oskarżenie tylko moja opinia. Do końca tej dyskusji wystarczyłby skan świadectwa kwalifikacji waszego "lotnika" zamieszczony na stronie bo tak czy inaczej przy następnych zdjęciach z góry sprawę zgłoszę Policji, bo jeśli Państwo mogą nie być do końca w porządku z przepisami to nie czepiajcie się tak mocno innych, zwłaszcza tych biednych kierowców ;-)
Pozdrawiam
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×