2018-02-25T09:05:00+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Obchody XXVI Światowego Dnia Chorego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
6
0
4

20 lutego, mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia obchodzili XXVI Światowy Dzień Chorego. Wydarzenie to rozpoczęła Msza święta w kaplicy naszej placówki. Przewodniczył jej biskup łomżyński Jego Ekscelencja Janusz Stepnowski. W swojej homilii odniósł się do modlitwy odmawianej przez ludzi chorych.

-Zapewne w tym domu nie brakuje modlitwy wspólnotowej, tak jak nie brakuje też modlitwy indywidualnej. Jaką siłę ma modlitwa człowieka, który gorącym sercem zanosi swoje pragnienia do Boga, a jakże jeszcze większą siłę ma ta modlitwa z ust człowieka cierpiącego – mówił w trakcie homilii biskup Janusz Stepnowski.

Oprócz biskupa łomżyńskiego tego dnia gośćmi obchodów byli także: Wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, Przewodniczący Rady Miasta Pana Jerzy Grabowski, sekretarz Rady Miasta Mariusz Prusaczyk, Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Janusz Grzegorczyk, Wiceprzewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Renata Murach, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, proboszczowie z ostrołęckich parafii, oraz emerytowani pracownicy DPS.

Mieszkańcy uczestniczyli w liturgii Mszy świętej. Brali udział w procesji z darami, czytali modlitwę wiernych oraz śpiewali pieśni w trakcie nabożeństwa.

W trakcie Mszy świętej kapłani uczestniczący w obchodach udzielili mieszkańcom i pracownikom Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po zakończeniu nabożeństwa biskup łomżyński Janusz Stepnowski odwiedził pozostałych mieszkańców w Zespołach Mieszkalnych.

Dla wielu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce ten dzień był szczególnym przeżyciem. Mogli poczuć podczas niego, że inni o nich pamiętają.

-Powinniśmy ich akceptować, być z nimi, aby oni czuli naszą obecność. Staramy się by trwało to przez cały rok, tym bardziej, że naszym patronem jest ks. Kardynał Stefan Wyszyński – mówiła Grażyna Piersa, dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

Obchody XXVI Światowego Dnia Chorego w Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce zakończył występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrołęce, którzy przybyli na obchody wraz z Panią wicedyrektor Joanną Niską.
Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~kurpianka, 12:07 25-02-2018,   100%
Czemu służy upublicznianie zdjęć ludzi chorych ? Współczuję im , że znaleźli się w takiej sytuacji. Z zażenowaniem patrzę na radosnych organizatorów tej "imprezy". Mnie taka posługa (usługa) kojarzy się z intymnością i osobistym przeżywaniem, nie z afiszowaniem się swoją "misją, pracą i dobrocią)
odpowiedz   •   oceń :  
~tez kurp, 21:01 25-02-2018,   -
@~kurpianka Widocznie źle kojarzysz kurpianko. Czy ludzie chorzy są inni, że nie wolno ich pokazać? Chciałabyś ich skazać na zapomnienie i całkowite zamknięcie? Mają przeżywać tylko w " intymności" swoje cierpienie? Świat chce o nich zapomnieć, ciebie też ich widok drażni. Nie martw się. Codziennej "pracy, misji, dobroci" nie będziesz musiała oglądać ale pozwól chociaż od święta  przypomnieć, że chorzy żyją, są ważni i kochani.
odpowiedz   •   oceń :  
~Makam, 05:07 26-02-2018,   -
Nikogo nie drażni widok chorego. Ja jako chora mam taki sam punkt widzenia jak kurpianka. To jest moja intymna sprawa moja choroba i spotkanie z księdzem, biskupem, czy lekarzem.
odpowiedz   •   oceń :  
~eO, 08:13 26-02-2018,   -
Chorzy ludzie to Ci sami ludzie, jak ja czy ty. Jeżeli nikt z uczestników obchodów nie zastrzegł, że nie wyraża zgody na publikację wizerunku, to żadnego problemu tu nie widzę. Afiszowanie? Nie sądzę.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2