2018-02-25T09:05:00+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Obchody XXVI Światowego Dnia Chorego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
6
0
4

20 lutego, mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia obchodzili XXVI Światowy Dzień Chorego. Wydarzenie to rozpoczęła Msza święta w kaplicy naszej placówki. Przewodniczył jej biskup łomżyński Jego Ekscelencja Janusz Stepnowski. W swojej homilii odniósł się do modlitwy odmawianej przez ludzi chorych.

-Zapewne w tym domu nie brakuje modlitwy wspólnotowej, tak jak nie brakuje też modlitwy indywidualnej. Jaką siłę ma modlitwa człowieka, który gorącym sercem zanosi swoje pragnienia do Boga, a jakże jeszcze większą siłę ma ta modlitwa z ust człowieka cierpiącego – mówił w trakcie homilii biskup Janusz Stepnowski.

Oprócz biskupa łomżyńskiego tego dnia gośćmi obchodów byli także: Wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, Przewodniczący Rady Miasta Pana Jerzy Grabowski, sekretarz Rady Miasta Mariusz Prusaczyk, Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Janusz Grzegorczyk, Wiceprzewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Renata Murach, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, proboszczowie z ostrołęckich parafii, oraz emerytowani pracownicy DPS.

Mieszkańcy uczestniczyli w liturgii Mszy świętej. Brali udział w procesji z darami, czytali modlitwę wiernych oraz śpiewali pieśni w trakcie nabożeństwa.

W trakcie Mszy świętej kapłani uczestniczący w obchodach udzielili mieszkańcom i pracownikom Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po zakończeniu nabożeństwa biskup łomżyński Janusz Stepnowski odwiedził pozostałych mieszkańców w Zespołach Mieszkalnych.

Dla wielu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce ten dzień był szczególnym przeżyciem. Mogli poczuć podczas niego, że inni o nich pamiętają.

-Powinniśmy ich akceptować, być z nimi, aby oni czuli naszą obecność. Staramy się by trwało to przez cały rok, tym bardziej, że naszym patronem jest ks. Kardynał Stefan Wyszyński – mówiła Grażyna Piersa, dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

Obchody XXVI Światowego Dnia Chorego w Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce zakończył występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrołęce, którzy przybyli na obchody wraz z Panią wicedyrektor Joanną Niską.
Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~kurpianka, 12:07 25-02-2018,   100%
Czemu służy upublicznianie zdjęć ludzi chorych ? Współczuję im , że znaleźli się w takiej sytuacji. Z zażenowaniem patrzę na radosnych organizatorów tej "imprezy". Mnie taka posługa (usługa) kojarzy się z intymnością i osobistym przeżywaniem, nie z afiszowaniem się swoją "misją, pracą i dobrocią)
odpowiedz   •   oceń :  
~tez kurp, 21:01 25-02-2018,   -
@~kurpianka Widocznie źle kojarzysz kurpianko. Czy ludzie chorzy są inni, że nie wolno ich pokazać? Chciałabyś ich skazać na zapomnienie i całkowite zamknięcie? Mają przeżywać tylko w " intymności" swoje cierpienie? Świat chce o nich zapomnieć, ciebie też ich widok drażni. Nie martw się. Codziennej "pracy, misji, dobroci" nie będziesz musiała oglądać ale pozwól chociaż od święta  przypomnieć, że chorzy żyją, są ważni i kochani.
odpowiedz   •   oceń :  
~Makam, 05:07 26-02-2018,   -
Nikogo nie drażni widok chorego. Ja jako chora mam taki sam punkt widzenia jak kurpianka. To jest moja intymna sprawa moja choroba i spotkanie z księdzem, biskupem, czy lekarzem.
odpowiedz   •   oceń :  
~eO, 08:13 26-02-2018,   -
Chorzy ludzie to Ci sami ludzie, jak ja czy ty. Jeżeli nikt z uczestników obchodów nie zastrzegł, że nie wyraża zgody na publikację wizerunku, to żadnego problemu tu nie widzę. Afiszowanie? Nie sądzę.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4