zdjecie 8142
zdjecie 8142
2018-02-25T09:05:00+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Obchody XXVI Światowego Dnia Chorego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
6
0
4

20 lutego, mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia obchodzili XXVI Światowy Dzień Chorego. Wydarzenie to rozpoczęła Msza święta w kaplicy naszej placówki. Przewodniczył jej biskup łomżyński Jego Ekscelencja Janusz Stepnowski. W swojej homilii odniósł się do modlitwy odmawianej przez ludzi chorych.

-Zapewne w tym domu nie brakuje modlitwy wspólnotowej, tak jak nie brakuje też modlitwy indywidualnej. Jaką siłę ma modlitwa człowieka, który gorącym sercem zanosi swoje pragnienia do Boga, a jakże jeszcze większą siłę ma ta modlitwa z ust człowieka cierpiącego – mówił w trakcie homilii biskup Janusz Stepnowski.

Oprócz biskupa łomżyńskiego tego dnia gośćmi obchodów byli także: Wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, Przewodniczący Rady Miasta Pana Jerzy Grabowski, sekretarz Rady Miasta Mariusz Prusaczyk, Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Janusz Grzegorczyk, Wiceprzewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Renata Murach, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, proboszczowie z ostrołęckich parafii, oraz emerytowani pracownicy DPS.

Mieszkańcy uczestniczyli w liturgii Mszy świętej. Brali udział w procesji z darami, czytali modlitwę wiernych oraz śpiewali pieśni w trakcie nabożeństwa.

W trakcie Mszy świętej kapłani uczestniczący w obchodach udzielili mieszkańcom i pracownikom Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po zakończeniu nabożeństwa biskup łomżyński Janusz Stepnowski odwiedził pozostałych mieszkańców w Zespołach Mieszkalnych.

Dla wielu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce ten dzień był szczególnym przeżyciem. Mogli poczuć podczas niego, że inni o nich pamiętają.

-Powinniśmy ich akceptować, być z nimi, aby oni czuli naszą obecność. Staramy się by trwało to przez cały rok, tym bardziej, że naszym patronem jest ks. Kardynał Stefan Wyszyński – mówiła Grażyna Piersa, dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

Obchody XXVI Światowego Dnia Chorego w Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce zakończył występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrołęce, którzy przybyli na obchody wraz z Panią wicedyrektor Joanną Niską.
Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×